Державні посилання

 

 

 

 

ДЕРЖАВНИЙ ФОНД РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ

 

http://regionet.org.ua/en/Posibnuk_donorski_ta_investutsiyni_resyrsu_v_sferi_regionalnogo_rozvutky__1247.html#page_title

 

Підтримка політики регіонального розвитку в Україні.  EuropeAid/132810/C/SER/UA

 

Корисна інформація

10 вересня 2019 року відбулася XI звітно-виборна конференція Світловодської районної організації ветеранів України.

В роботі конференції взяли участь: голови первинних ветеранських організацій Світловодського району, Катеренчук Сергій Іванович -представник Кіровоградської обласної організації ветеранів Україні, голова районної ради - Домбровський Роман Васильович, перший заступник голови районної державної адміністрації - Гаврилюк Наталія Іванівна, голова ревізійної комісії Світловодської районної організації ветеранів України -Сокуренко Катерина Павлівна та інші.

До порядку денного конференції було внесені наступні питання:
-звіт районної організації ветеранів України за звітний період з серпня 2015 року по вересень 2019 року і основні напрямки роботи на наступний період;
-звіт ревізійної комісії районної організації ветеранів України за звітний період з серпня 2015 року по вересень 2019 року;
-вибори ради Світловодської районної організації ветеранів України;
-вибори президії районної  ради організації ветеранів України;
-вибори ревізійної комісії Світловодської районної організації ветеранів України;
-вибори делегатів на чергову ХІ Кіровоградську обласну звітно-виборну конференцію.

По першому питанню доповіла Сергієнко Валентина Григорівна:

В цьому році закінчується термін дії ради районної ветеранської організації, яка була вибрана 3 серпня 2015р.

Підводячи підсумки роботи за 4 роки, необхідно оцінити все те,  що зроблено за минулі роки, проаналізувати роботу по соціальному захисту ветеранів війни, праці і військової служби, зміцненню єдності ветеранського руху, збереження організації і її структур, як впливової, активної і стабільної сили в суспільстві.

Звітно-виборчу конференцію ми проводимо після проведення в усіх первинних ветеранських організаціях звітно-виборчих зборів.

Районна організація ветеранів війни, праці і військової служби налічує 10 первинних ветеранських організацій і 4 – цехових, які об’єднують 3425  осіб, учасників ІІ світової - 426, учасників бойових дій  залишилось 5 осіб, дітей війни – 1111 осіб.

З 2017 року, дві первинні ветеранські організації – В.Андрусівська, Подорожненська та цехові – Калантаївська та Нагірнянська, відносяться до Великоандрусівської ОТГ.

На першому організаційному пленумі була обрана президія із 9 осіб:

Сергієнко Валентина Григорівна

Чернієнко Зінаїда Федорівна

Залюбрвська Ганна Іванівна

Бандурович Ганна Миколаївна

Саркісова Аіда Мелкумовна

Тітова Ольга володимирівна,

Мельник Ганна Володимирівна

Вищепан Марія Миколаївна

Ільїна Дарія Дмитрівна

 

Ревізійна комісія у складі:

Сокуренко Катерина Павлівна

Обрезкова Любов Львівна

Турчин Марія Михайлівна

Обрані постійно діючі комісії:

  • комісія по роботі серед молоді – голова Вищепан Марія Миколаївна
  • комісія з питань соціально-побутового та медичного забезпечення ветеранів – голова Косович Ореста Іванівна

Керівник об’єднання «Діти війни» - Якуша Василь Ілліч

Керівникволонтерського центру «Пенсіонер» - Бандурович Ганна Іванівна.

Керівник прес групи – Саркісова Аіда Мелкумівна

Заступник голови ради та головою комітету ветеранів праціобраноЧернієнко Зінаїду Федорівну.

Заступником голови – Мельник Ганну Володимирівну.

Відповідальний секретар – Тітова Ольга Володимирівна.

Всі члени ради працювали в постійно-діючих комісіях. Роботу комісій заслуховували на президії ради. Надавалась відповідно практична допомога в її роботі.

Робота ради  ветеранської організації проводилась по плану відповідно статуту ветеранської організації.

Про роботу ветеранської організації звітували обласній раді ветеранів, про фінансову діяльність, щоквартально звітували в пенсійний фонд і податкову інспекцію.

Районна рада ветеранів має хороші ділові зв’язки з усіма службами районної державної адміністрації, районною радою, сільськими радами.

Головним завданням районної ради ветеранів – дійти до кожного, хто потребує допомоги, турботи, в першу чергу одиноким і хворим.

Ми не забули про щоденні турботи пенсіонерів і перш за все  - побутові: забезпечення паливом,  газом,  ремонт житла, медичне обслуговування.

Районна рада ветеранів надавала практичну допомогу головам первинних ветеранських організацій в роботі з ветеранами.

Проводилась відповідна робота по налагодженню обліку членів організації та легалізовано всі первинні організації. За чотири роки в ряди організації прийнято 720 ветеранів і пенсіонерів, вибуло 2020 осіб.

За звітний період проведено 8 Пленумів та 18 засідань президії.

На засіданнях президії і пленумах обговорювались питання:

  • Про соціальне, побутове, медичне забезпечення, організація дозвілля людей похилого віку в первинній        організацій;
  • Про участь ветеранських організацій у підготовці і проведенню святкових і урочистих заходів;
  • Про стан ветеранських дворів і завдання ветеранських організацій по підготовці до зими;
  • Про організаторську роботу первинних ветеранських організацій по відзначенню    75-річниці визволення району  від фашистських загарбників у ІІ світовій війні; 
  • Про медичне обслуговування ветеранів війни і праці району;
  • Про зміни по пенсійного кодексу;
  • Про співпрацю з територіальним центром.

Ви всі знаєте, що в країні відбувається медична реформа.  Згідно реформи, в 2018 році у селі Велика Скельова відкрилася сучасна медична амбулаторія. Тепер їх у нас 3 – Великоскельовська, Павлівська та Микільська.  В кінці серпня район отримав ще два автомобіля для медичного обслуговування населення району. Тепер у нас всі медамбулаторії забезпечені сучасним транспортом.

Всі добре знають, що сьогоднішні ветерани відвоювали  рідну землю у фашистських загарбників, відбудували народне господарство, відродили країну з руїн, вони заслужили кращої долі, а тому наше з вами завдання повсякденно відстоювати конституційні права своїх ветеранів.

Ці завдання покладаються як на районну ветеранську організацію так і на первинні ветеранські організації.

З метою поліпшення умов життя найбільш соціально незахищених верств населення, формування громадської думки щодо необхідності постійної уваги до потреб інвалідів, людей похилого віку прийнято Угоду про співпрацю між Світловодською районною державною адміністрацією, Світловодською районною радою та радою Світловодської районної організації ветеранів України по забезпеченню статутної діяльності ветеранських організацій, по соціальному захисту старшого покоління, розвиток волонтерського руху.

Виконуючи умови угоди ветеранська організація відчуває усесторонню підтримку у вирішенні питань діяльності ветеранських організацій сіл району.

Ще затверджені угоди з управлінням пенсійного фонду та районним територіальним центром.

Районна рада ветеранів, первинні ветеранські організації працювали в тісному зв’язку  з школами, закладами культури, відділом у справах сім’ї, молоді та спорту районної державної адміністрації широко використовували в своїй роботі історичну спадщину в патріотичному вихованні підростаючого покоління.

1 жовтня у світі відзначають Міжнародний День людей похилого віку, а в Україні – День ветерана. В цей день ми нагадуємо про виняткову суспільну значимість літніх людей і необхідну турботу про них.

Люди похилого віку, засвоїли попередній досвід людства, збагатіли своїм і передають його наступним поколінням.

В цей день, в усіх первинних ветеранських організаціях проходять засідання клубу «Ветеран» де за святковим чаюванням, на адресу присутніх звучать щирі та теплі слова від сільських голів, керівників фермерських господарств, голів первинних ветеранських організацій, а клубні та бібліотечні працівники  створюють святковий настрій концертною та конкурсною програмою.

Місцем увічнення пам’яті загиблих стали музеї, кімнати трудової слави, які стали утвердженням ветеранів, відображення їх душі.

Ми з повагою і гордістю відносимося до роботи музею історії с.Захарівка, який довгий час очолювала, а тепер зберігач фондів і голова первинної ветеранської організації  Шкирай Любові Семенівні. В музеї систематично проводяться екскурсії, тематичні диспути, уроки мужності для молоді і учнів на які запрошувалися ветерани.

При музеї створено пошуковий загін, який спільно з ветеранськими організаціями відшукують невідомі імена загиблих, братські могили.

Районна рада ветеранів вважає роботу музею однією із важливих складових військово-патріотичного виховання молоді.

Ветерани разом із школами підтримують в належному стані Братські могили, Меморіальні комплекси.

Районна ветеранська організація та всі первинні ветеранські організації взяли саму активну участь в проведенні естафети пом’яті  до 75-річчя визволення району від німецьких загарбників. В усіх населених пунктах відбулася акція «Слава визволителям України». Передавалася гільза від 45-го снаряду ІІ світової війни, прикрашена синьо-жовтими стрічками, колосками пшениці та квітами – як символ визволення нашого краю від фашистських загарбників.

Жителі Світловодщини згадали воїнів, полеглих у другій світовій війні, поклали квіти до братських могил, запалили свічки пом’яті.

На завершення естафети, біля пам’ятника Воїну-визволителю на честь 25-річниці визволення району від фашистських загарбників, відбувся районний мітинг, який зібрав представників всіх сільських громад. Листи від молодого покоління та Гільза були передані до Захарівського музею історії.

Велику роботу по соціальному захисту людей похилого віку проводить управління пенсійного фонду, начальник відділу - Калантаєва Олена Іванівна; управління соціального захисту, начальник - Поварчук Андрій Вячеславович та територіальний центр,  директор - Ільїна Дарія Дмитрівна разом з ветеранськими організаціями.

На сьогодні на обліку в територіальному центрі перебуває 1280 осіб – це інваліди І та ІІ груп різних видів захворювань та непрацездатні громадяни  похилого віку.

Відділенням соціальної допомоги вдома обслуговується 1164 осіб.

Тільки за 2019 рік відділенням організації надано: грошові допомоги – 374 особам, сума 419 тис. грн. та натуральної адресної допомоги 102 особам  на суму 67,6 тис. грн.

У відділенні соціальної допомоги вдома працює    46,5 соціальних працівників, з них 22 соціальних робітників, які мають навантаження 9,5 при нормі 6. Обслуговують  1164 підопічних і надають соціальних послуг 6/48, а це:

-        придбання та доставка товарів від магазину та ринку;

-        прання одягу,білизни, пошив одягу;

-        виклик лікаря;

-        допомога в оформленні субсидій;

-        допомога в приготуванні іжі;

-        прибирання в приміщенні та інші.

Управління праці разом з ветеранськими організаціями постійно проводять обстеження соціально-побутових умов проживання ветеранів з метою надання їм соціальної допомоги, поліпшення матеріально-побутових умов життя.

Великою повагою серед пенсіонерів користуються всі соціальні робітники терцентру.

Широкого розвитку  набув волонтерський рух. В районі створено 24 волонтерський осередки, в яких працює 200 волонтерів.

Членами волонтерських секцій є медичні працівники, вчителі шкіл, які знаходяться на заслуженому відпочинку та самі члени первинних ветеранських організацій.

Кращими в районі є волонтерські групи: Павлівської, Глинської, Григорівської, Миронівської, Озерської   первинних ветеранських організацій, які відповідно очолюють: Зінаїда Федорівна Чернієнко, Ганна Іванівна Залюбовська, Галина Володимирівна Мельник, Володимир Якович Олещенко, Василь Ілліч Якуша.

Районна ветеранська організація, первинні ветеранські організації багато років працюють в тісному зв’язку з районною державною адміністрацією, районною радою, пенсійним фондом, управлінням соціального захисту, територіальним центром..

Другий рік поспіль, за ініціативи районного територіального центру, разом з соціальними робітниками, працівниками культури та первинними ветеранськими організаціями, на високому рівні, проводиться конкурс «Супер бабуся». До речи, першою титул «Супер бабуся» отримала Мельник Галина Володимирівна - голова Григорівської первинної ветеранської організації. Цього року традиція продовжується і вже з жовтня місяця розпочинаються відбіркові тури.

Разом з органами місцевої влади первинні ветеранські організації постійно працюють над покращенням життєвого рівня ветеранів, людей похилого віку. направляють роботу ветеранського активу допомогу  знедоленим, зробити життя їх повноцінним, показати нашу вдячність всім тим, хто ціною свого життя завойовував нам мир, спокій, право навчання, жити, працювати.  На цей день у нас залишилось всього  5 учасників бойових дій.

         З почуттям високої відповідальності протягом минулих 4-х років виконували свої обов’язки голови первинних ветеранських організацій:

-        Павлівська  - Чернієнко Зінаїда Федорівна

-        Григорівська - Мельник ГалинаВолодимирівна

-        Глинська - Залюбовська Ганна Іванівна,

-        Федірська - Хоменко Микола Ілліч

-        Захарівська - Шкирай Любов Семенівна

-        Озерська - Якуша Василь Ілліч

-        В-Скельовська - Нікушкіна ВарвараОлексіївна

-        Миронівська - Олещенко Володимир Якович

-        Микільська - Копай Юрій Олексійович

-        Іванівська - Михайлова Світлана Іванівна.

Вони завжди прагнуть прийти  людям на допомогу. Їх роботу ветерани високо оцінили, коли проходили звіти і вибори в первинних ветеранських організаціях.

У серпні місяці  2019 року відбулися звітно-виборчі збори в первинних ветеранських організації, всім 10 головам висловили вдячність  і довіру і надалі очолювати  первинні ветеранські організації.

Районна рада ветеранів вдячна цим людям за їх щоденну турботу про ветеранів, їх повсякденну працю на благо тих, хто потребує цієї допомоги. Зичимо їм доброго здоров’я, добра і достатку і ще довгих років життя.

Значна частина ветеранів, особливо праці (із-за низької пенсії, погіршення стану здоров’я, хоч пенсія за останні роки підвищувалась, проте за цей час і ціни на товари і послуги виросли в два-три рази, що значно перевищують періодичні добавки до пенсії) опинилися в статусі бідних людей. Життєвий рівень пенсіонерів залишається надто низьким.

Подякувати Домбровському Роману Васильовичу – голову Світловодської районної ради та Шаповалу Олексію Івановичу, що постійно опікуються проблемами ветеранів.

Районна ветеранська організація, з тих коштів, що виділялися, теж надавала фінансову допомогу хворим на лікування, на заохочення головам первинних ветеранських організацій та вітання з Днем народження, вітання ветеранів ІІ світової війни.

За звітний період організаційна і виконавська робота ветеранських організацій, районної ради ветеранів покращилась,  забезпечено, в повній мірі, контроль за діяльністю первинних ветеранських організацій, за виконанням власних рішень завжди стояло нагальною проблемою.

Новообраному складу вибраної ради районної ветеранської організації необхідно  постійно підтримувати вже набутий авторитет первинних ветеранських організацій, їх діяльність, роботу постійних комісій.  Основну увагу в роботі направити на вирішення завдань, пов’язаних з боротьбою за соціальні права і інтереси ветеранів, покращення умов їх життя, побуту і відпочинку.

А працювати є з ким, в районі прекрасні активісти ветеранського руху це: голови первинних ветеранських організацій, керівники секцій волонтерського руху, керівники секцій «діти війни», члени цих секцій та члени рад ветеранських організацій. І тільки дякуючи їм, наші ветерани відчувають тепло і турботу про них, захищеність від бюрократизму, байдужого відношення до прав і потреб  не рахування з їх думкою і досвідом.

Ми будемо сподіватись, що активна життєва позиція первинних ветеранських організацій, районної ветеранської організації забезпечать єдність організацій посилення її ролі, як виразника надій старшого покоління на достойне і краще життя.

Всі питання порядку денного були обговорені делегатами. Робота ради була визначена, як задовільна.

Головою Світловодської районної ветеранської організації на наступний період було обрано Сергієнко Валентину Григорівну.

З вітальними словами перед поважним зібранням виступили голова районної ради Роман Домбровський та перший заступник голови районної державної адміністрації Наталія Гаврилюк, які нагородили Почесними грамотами Чернієнко Зінаїду Федорівну – голову Павлівської первинної ветеранської організації, Мельник Ганну Володимирівну – голову Григорівської первинної ветеранської організації, Тітову Ольгу Володимирівну – секретаря районної ветеранської організації.

Залюбовська Ганна Іванівна поцікавилась матеріальною допомогою особам,  які досягли 90 – річного віку.

Пункт 3  розпорядження Кабінету Міністрів України від 11 вересня 2007 р. N 731-р. передбачає «вивчити питання щодо можливості  запровадження  щомісячної стипендії   інвалідам   війни   та  учасникам  бойових  дій,  яким виповнилося 90 років і більше, за рахунок місцевих бюджетів». В Світловодському районі стипендію в сумі 300.00 грн. отримує шість осіб.

Після проведення конференції, ветерани зібрались за святковим чаюванням, де продовжили неформальне спілкування.

Тож, висловлюємо глибоку вдячність за все, що зроблено вами заради нашого майбутнього. Ваша праця, подвиг, ставлення до людей - це приклад для наслідування сучасній молоді.

Бажаємо Вам міцного здоров’я, щасливої долі, радості, довголіття, добра і віри в краще майбутнє!

Повернутись