Щорічно, у четверту суботу листопада, ми вшановуємо пам'ять жертв найжорстокішого злочину сталінського режиму, вчиненого проти українського народу – Голодомору 1932-1933 років.
За свою багатовікову історію Україна пережила багато трагедій, але Голодомор став найжахливішою з них. За масштабом, жорстокістю, цинізмом та організованістю з боку влади і наслідками для майбутніх поколінь Голодомор не має аналогів в історії людства.
Протягом 1932 – 1933 років загинула чверть населення країни. Відбулося масове знищення українського селянства, яке зберігало свою самобутню культуру, мову і традиції. Мало місце і нищення української інтелігенції як розуму нації. Україна була перетворена на величезний концтабір, на якому випробовувалася зброя масового знищення – голод. За даними істориків, у 1932-33 роках жертвами голоду, за різними оцінками, стали від 4 до 10 млн. людей.
У селах Світловодського району пройшли жалобні мітинги , яких жителі разом з депутатами районної ради увічнили пам’ять жертв голодоморів.
Сьогодні ми молимось за багатомільйонний небесний легіон української нації. Світлі душі невинно убієнних українців завжди незримо поруч з нами. Вічна їм пам'ять!