Державні посилання

 

 

 

 

ДЕРЖАВНИЙ ФОНД РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ

 

http://regionet.org.ua/en/Posibnuk_donorski_ta_investutsiyni_resyrsu_v_sferi_regionalnogo_rozvutky__1247.html#page_title

 

Підтримка політики регіонального розвитку в Україні.  EuropeAid/132810/C/SER/UA

 

Корисна інформація

Давним-давно приборкали війну,

Та шрами залишилися глибокі.

Високу заплатили ви ціну

За наш дорогоцінний мир і спокій.

 

          Такими словами ведучі розпочали мітинг в селі Велика Скельова біля Меморіального комплексу загиблим односельчанам у роки другої світової війни з нагоди 76 річниці визволення села від нациських загарбників, в якому взяли участь голова районної ради Роман Домбровський,  сільський голова Сергій Могильний, депутати районної ради Олег Медяник та Ігор Кирилов, жителі села , учні школи.

          Память - це лише часточка великої данини пошани полеглим і живим ветеранам, які своєю кров’ю відстояли нашу свободу. Мало залишилось учасників тих подій, але всі ми щиро вдячні їм.. Не забуваймо героїв-воїнів села Велика Скельова, які пішли на фронт, і не повернулися у свої рідні оселі.

         Біля 300 жителів села Велика Скельова та Мала Скельова воювали на фронтах Великої Вітчизняної війни. Полягли смертю хоробрих 154 чоловіки Майже кожен із воїнів відзначений нагородами. В роки Великої Вітчнзняної війни в населеному пункті жорстоких боїв не було, але під час звільнення криваві бої йшли в районі "Лисої  Гори" та на висотках "Талова  Балка" та "Мала  Скельова".

         Була велика артилерійська перестрілка, декілька снарядів упало і розірвалось на території села, було повністю зруйновано машинотракторне і тваринницьке приміщення. Німці довго не затримипись на плацдармі і відступили в район села Золотарівка. При відступі німці підпалили своє сховише з бойовими припасами.  На каторжні роботи до Німеччини було віправлено біля 90 чоловік, точні дані не відомі.

         Село було звільнено від німецьких окупантів 30 листопада 1943 року. В селі настала радісна тиша. Люди залишали свої схованки. В районі містка на Болоті з'явилась кінна розвідка, яку з радістю зустрічали мирні  жителі. Незабаром через село пройшли регулярні війська.

          Хвилиною мовчання шанували учасники мітингу пам’ять тих, хто загинув в роки Другої світової війни, хто звеличив нашу землю,  у боротьбі за правду, справедливість, свободу,мир та поклали квіти до Меморіального комплексу загиблим односельчанам у роки другої світової війни.

 

Повернутись