Зміни до Конституції. Чого чекати від змін.

Сільські голови, депутатський і господарський актив Світловодського району зустрілися з головою Кіровоградської обласної ради  Олександром Чорноіваненком.

На зустрічі мова йшла про децентралізацію влади і реформування місцевого самоврядування. Олександр Чорноіваненко розповів керівникам сільських територіальних громад про ті повноваження, які залишатимуться на місцях, про зменшення загальної кількості податків і зборів в державі, про перспективи та необхідність об'єднання й співпраці громад, про муніципальну міліцію, а також дізнався в учасників зустрічі про їхнє ставлення до різних аспектів майбутньої децентралізації влади. Сільські голови також розповіли голові обласної ради про наболілі для їхніх територій проблеми: про затримки з оформленням земельних ділянок і корупційні схеми щодо вирішення земельних питань, значне подорожчання води внаслідок об'єднання водоканалів тощо. Багато запитань виникло і при аналізі тих змін, які будуть внесені до Конституції України. Зокрема мова йшла про доцільність існування такої структури, як державне казначейство, через яке до цього часу фактично вручну ділять кошти, в тому числі і кошти органів місцевого самоврядування. При всіх змінах та повноваженнях, якими передбачають наділити  місцеве самоврядування, відкритим залишається питання - чому громади, маючи на власних рахунках власні кошти не можуть їх використати за власним розсудом на власні потреби. Прозвучали претензії з боку громад і до непрозорості дій обласної ради в питанні проведення обласного конкурсу з розвитку територіальних громад. Проекти-переможці так і не були оприлюднені, що породжує сумнів в справедливому підході і дотриманні всіх умов конкурсу.Тож розмова вийшла досить цікавою і дуже відвертою.

Олександр Чорноіваненко звернув увагу присутніх на те, що будь-які зміни повинні відбуватися знизу, а тому всі бажаючі мають долучитися до зазначеного процесу. "Скільки має бути громад, повинні визначати люди цих громад. Зверху об'єднувати і примушувати співпрацювати вас ніхто не буде. Ми звикли, щоб зверху нами командували, але формування бюджетів має відбуватися знизу", - наголосив Олександр Анатолійович і додав: - "Землею і тим, що під землею, має розпоряджатися громада".

На завершення голова обласної ради щиро звернувся до присутніх: - давайте відійдемо від партійних ярликів, мені байдуже, хто з якої партії, нам усім треба працювати разом на благо територіальної громади, і нам разом будувати нову державу.