На сорок шостій сесії Світловодської районної ради сьомого скликання депутатами підтримано звернення до Президента України, Секретаря Ради національної  безпеки і оборони України, Голови Служби безпеки України, а саме:

З В Е Р Н Е Н Н Я

Ми, депутати районної ради, обурені ситуацію з  кодуванням провідних українських телеканалів на супутнику. Кодування супутникового сигналу про яке домовились представники найбільших українських медіагруп - Inter Media Group, StarLightMedia, «Україна» та «1+1», фактично створило ризики національній безпеці Україні в інформаційній сфері.

Масштаб ризику є значним, адже супутникове телебачення дивиться близько третини українських сімей. Щоб нівелювати цей ризик, українці мають купувати тюнери та підписуватися на платних супутникових провайдерів або підключатися до кабельних мереж (мереж провайдерів програмної послуги, інтернет-провайдерів), якщо такі наявні в їхніх містечках, селах та селищах. Водночас у вільному доступі на супутниках залишилися популярні російські телеканали, що транслюють фільми, серіали, розважальні передачі та новини. Тепер найбільші українські мовники не створюють їм конкуренцію.

Кодування супутникових каналів фактично закрило доступ до українського телебачення для жителів Криму та тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, а в умовах фактичної війни та боротьби за повернення окупованих/непідконтрольних територій це створює додаткові ризики. Адже російські телеканали на супутнику не закодовані, і після кодування більшості українських телеканалів мешканцям цих територій стали доступні лише російські телеканали, сигнал яких розповсюджується вільно. Кодування сигналу найпотужніших українських телеканалів фактично закріплює монополію російського телебачення на цих територіях.

Без більшості українських телеканалів на супутнику залишилися також мешканці прикордонних територій, адже українське прикордоння не повною мірою охоплене ефірним цифровим та аналоговим українським телебаченням.

Вважаємо, що таке рішення профільних державних інституцій та представників медіаіндустрії в теперішніх умовах є невчасним, адже фактично закріплює монополію інформаційних телеканалів, що  транслюють російський погляд на події в Україні.

Враховуючи наведене, ми депутати районної ради, просимо призупинити кодування супутникових каналів до завершення військових дій на Сході України.

18 березня 2020 року апарат районної ради отримав відповідь від Ради Національної безпеки і оборони.