НАСТАВ ЧАС ЗАПРОВАДИТИ ПОДАТОК ВІД 1 ГЕКТАРА СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ЗЕМЛІ

На цьому наголосив голова обласної ради Олександр Чорноіваненко під час чергового засідання Правління Української асоціації районних та обласних рад, яке відбулося 25 липня.
Окрім голів обласних і районних рад, участь у засіданні брали представники Верховної Ради України, Міністерства фінансів України, Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад, міжнародних організацій тощо.
Під час засідання членами Правління Асоціації було опрацьовано 14 питань порядку денного та прийнято відповідні рішення. Найбільш обговорюваним стало питання про внесення змін до Конституції України — голови рад підтримали ініціативу Президента України щодо децентралізації влади в Україні, але запропонували, зважаючи на низку невідповідностей і суперечливих положень проекту Закону України «Про внесення змін до Конституції України», взяти за основу проект нормативно-правового акта, розробленого Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України у співпраці з всеукраїнськими асоціаціями органів місцевого самоврядування. Відповідне рішення буде надіслано до центральних органів влади. Також члени Правління розглянули низку організаційних питань.
Розвиваючи міжнародну співпрацю, а також з метою виконання статутних завдань Асоціації, члени Правління уповноважили президента Асоціації, голову Харківської обласної ради Сергія Чернова підписати меморандуми про співпрацю зі Швейцарсько-українським проектом «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO та з Державною екологічною академією післядипломної освіти та управління.
Виступаючи на засіданні, голова обласної ради Олександр Чорноіваненко запропонував включити до проекту змін до Конституції України наступні пропозиції: передати повноваження з вирішення земельних питань (ділянок, які знаходяться за межами населених пунктів) органам місцевого самоврядування, а також запровадити податок з 1 гектара сільськогосподарських земель, що дозволить вивести з тіні фермерів-одноосібників.