Влада району та міста розглянули актуальне для всіх питання функціонування міського сміттєзвалища

Відбулась нарада за участю  голови районної ради Олексія Шаповалапершого заступника голови райдержадміністрації Івана Кушніренка,та заступника Світловодського міського голови Олександра Сича, на якій розглянули актуальне для району та міста питання щодо функціонування міського сміттєзвалища.

Окрім керівництва району та міста в нараді взяли участь Світловодський міжрайонний прокурор, старший радник юстиції Віктор Приходько, Павлівський сільський голова Микола Панасенко, керівники Світловодського комунального підприємства “Комбінат комунальних послуг”, відділу регіонального розвитку, містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації, відділу державної реєстрації управління Держземагентства у Світловодському районі Кіровоградської області, відділу держсанепіднагляду у Світловодському та Онуфріївському районах Олександрійського міжрайонного Управління ГУ ДСЕС у Кіровоградській області, юридичного відділу апарату райдержадміністрації, управління житлово-комунального господарства міськвиконкому; відділу економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації, жителі с. Свердлівка, представники ЗМІ.

Олексій Шаповал розповів про порушення технології експлуатації міського сміттєзвалища; виклав суть звернення, яке надійшло від представників територіальної громади с. Свердлівка на його особистому прийомі, з питання функціонування міського сміттєзвалища.

Із рішенням господарського суду від 08.08.2013 року, яким розірвано договір оренди землі від 17.03.2010 року, укладений між Світловодською райдержадміністрацією та ПНВП "Техпромпроект", присутніх ознайомив Іван Кушніренко.

У свою чергу Олександр Сич наголосив на необхідності приведення сміттєзвалища до належного санітарного стану, розповів про перспективи створення нового сміттєзвалища та про можливість укладення договору на оренду сміттєзвалища з міським комунальним підприємством "Комбінат комунальних послуг".

Потім виступили Ігор Кирилов та Володимир Мотуз, жителі Свердлівки, які зазначили, що ПНВП "Техпромпроект" жорстко порушує правила експлуатації міського сміттєзвалища, з чого випливають і забруднення навколишнього середовища, і погіршення показників питної води. Також попередили керівництво міста та району про наміри блокувати під'їзну дорогу до сміттєзвалища в разі бездіяльності влади.

Ірина Кріпак, начальник відділу держсанепіднагляду у Світловодському та Онуфріївському районах Олександрійського міжрайонного Управління ГУ ДСЕС у Кіровоградській області, розповіла, що за систематичні порушення санітарних правил, влаштування та утримання полігонів для твердих побутових відходів, порушення вимог природоохоронного законодавства, невиконання приписів державної санітарної служби на ПНВП "Техпромпроект" накладались штрафні санкції.

Вислухавши попередніх доповідачів, Віктор Приходько зазначив, що за фактом самовільного використання земельної ділянки під сміттєзвалище ПНВП "Техпромпроект" вже порушено кримінальне провадження.

За результатами бурхливого обговорення було вирішено:

10 квітня 2014 року о 08.30 год. провести нараду за участю керівництва міської ради, районної ради, райдержадміністрації щодо необхідності пошуку іншої організації для укладання договору оренди на сміттєзвалище;

райдержадміністрації, районній ради спільно з міською радою та органами місцевого самоврядування району утворити робочу групу з виявлення альтернативних земельних ділянок для розміщення міського сміттєзвалища;

Світловодській міській раді розглянути питання щодо можливості виділення коштів для замовлення проектно-кошторисної документації під нове сміттєзвалище та терміново вжити заходів щодо приведення діючого сміттєзвалища до належного санітарного стану;

сторонам порушити клопотання перед Кіровоградською обласною державною адміністрацію щодо підписання договору оренди земельної ділянки під сміттєзвалище із запропонованим підприємством.