Про токсичні відходи у Світловодському районі

15 липня голова Світловодської районної ради Олексій Шаповал провів засідання комісії, на якій були присутні заступник голови Наталія Пруднікова, прокурор Світловодської міжрайпрокуратури Ольга Пащенко, власник бункера директор Дніпропетровського ТОВ "Укрвторутилізація" Григорій Полонський, депутат районної ради Ігор Кузьменко,  перший заступник голови РДА Сергій Орленко та представники від громадскості. Розглядався депутатський запит Володимира Пашагор'єва щодо експлуатації бункерів токсичних відходів, які залишилися нам від часів рооботи заводів "Чисті метали" та "Калькулятор".

Власник бункера Григорій Полонський зауважив присутнім, що даний об'єкт нерухомості є приватною власністю. На  земельну ділянку, де він знаходиться, нині оформляється державний приватизаційний акт. Використовувати своє майно власник  буде так, як вважає за потрібне, але в законній площині. Однак така відповідь не влаштувала представників влади та громадськості. Закон України "Про добросусідство" передбачає, що навіть розведення бджіл повинне узгоджуватися с сусідами, аби не завдавати їм незручностей,  а тут мова йде про токсичні відходи! Соціальна напруга, що виникла навколо цього питання, повинна бути знята, а роботи, які проводитимуться на об'єкті - прозорими. Як запевнив керівник  ТОВ "Укрвторутилізація", дане товариство має намір до осені очистити всі три бункера і вивезти весь їх вміст спецтранспортом до власного спеціалізованого складу, який знаходиться у Запоріжжі. Там ці токсичні відходи відсортують і передадуть на подальшу утилізацію до спеціалізованого підприємства.

— Тож, якщо ви і надалі хочете, щоб ці відходи труїли ваших дітей, — закінчив свою інформацію Григорій Анатолійович, — то не заважайте нам. Та знайте, що в даний час невідомо, в якому стані це сховище, уже більше 8 років ніяких лабораторно-хімічних замірів тут не проводилось.  Закон і здоровий глузд на нашому боці. Будете заважати — будемо судитись. А суди, як ви знаєте, можуть йти роками. Тож думайте, кому це вигідно.

Результати зустрічі підсумував голова районної ради Олексій Шаповал. Він наголосив, що повинен бути підписаний зацікавленими сторонами протокол наради, як "протокол намірів", інакше громада не зможе контролювати діяльність відповідного товариства. Громадський контроль повинен бути обов'язково  і в районній раді для цього є відповідна комісія. Соціальну напругу навколо питання зберігання, захоронення  та перевезення токсичних відходів необхідно зняти. Залишається відкритим питання подальшого використання вивільнених бункерів. Навіть після такого оптимістичного прогнозу, що токсичні відходи будуть вивезені з території району, люди повинні бути впевненими, що їх знову не використають як сховище для більш отруйних  відходів. Сторони домовилися про те, що всі дії влади і власника на заявленій території будуть прозорими і не нашкодять ні людям, ні навколишньому середовищу.