Переглядаємо ставки оренндної плати

Голова районної ради Олексій Шаповал та перший заступник голови райдержадміністрації Сергій Орленко тапровели нараду за участю сільгоспвиробників, депутатів-аграріїв та сільських голів.

Основними питаннями, які розглядалися на нараді були:

1. Особливості підготовки до проведення комплексу весняно-польових робіт у 2015 році.

2. Про стан та ставки орендної плати за землі державної власності сільськогосподарського призначення.

3. Про стан розрахунків за оренду земельних часток (паїв) сільгосптоваровиробниками району.

Під час проведення наради дуже гостро постало питання “Про стан та ставки орендної плати за землі державної власності сільськогосподарського призначення.”

Сільгоспвиробникам було запропоновано підвищити реальну ставку орендної плати до 6 %. Олексій Шаповал попросив з порозумінням поставитись до цього, адже на даний час на плечі сільських рад покладено фінансування соціальної сфери району, і підвищення ставки орендної плати до 6% дасть додаткові надходження до бюджетів сільських рад. “Ви патріоти і тому повинні підтримувати та зберігати те, що є, своїми силами. А 6 % - це середня ставка по області, вона не є занадто високою ”.

В результаті обговорення врешті-решт більшість підтримала пропозицію голови районної ради. Проте слід зазначити, що переважна більшість договорів підписані давно і на тривалі терміни (від 7 до 49 років). І, якщо сам фермер готовий підтримати ці зміни, йому потрібно самостійно ініціювати внесення змін до договору оренди і вносити їх на розгляд районної комісії по врегулюванню земельних та майнових відносин в умовах поглибленого проведення аграрної реформи.

З третього питання доповідав начальник Світловодської ОДПІ Андрій Лапа, який, зокрема, зазначив: “Відсоткова ставка повинна бути правдивою, незалежно від того чи це розрахунки з власниками паїв, чи сплата податків”. Такі слова підтримав і голова районної ради Олексій Шаповал: “Майже 99,9 % наповнення районного бюджету йде з прибуткового податку. Оскільки ми знаємо, що в цьому році дотації та субвенції надходити не будуть, то де взяти кошти на поповнення бюджету? Отже, вчасна та в повному обсязі сплата податків, це гарантія наповнення районного бюджету”.

Також на нараді обговорювались питання: про переведення територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту у режим підвищеної готовності; про зміни в трудовому законодавстві та про стан проведення четвертої хвилі мобілізації на території району.