Нарада з вирішення нагальних проблем в районі

04.02.2015

Голова районної ради О.Шаповал  провів нараду з головами сіл де разом із військовим комісаром Світловодсько-Онуфріївського об’єднаного військового комісаріату М.Грінченком та працівниками служби цивільного захисту Світловодського МРВ УДНС обговорили питання взаємодії в ході призову на військову  службу під час мобілізації та при виконанні режиму підвищеної готовності.

Цього ж дня відбулася також нарада керівників району з сільсьгосптоваровиробниками, де обговорювалося питання матеріально-технічного забезпечення учасників АТО.

Окремо розглядалося питання   прийняття ставок та надання пільг щодо сплати податків до місцевих бюджетів, шляхи наповнення бюджетів сільських рад. В обговоренні взяв участь начальник Світловодської ОДПІ А.Лапа та його заступники.

Голови сіл та сільгоспвиробники наголошують, що основним джерелом наповнення була і залишається оренда землі. Однак реалії законодавства такі, що розпоряджатися землями, які знаходяться за межами населеного пункту може тільки Держземагенство, до роботи якого вони висувають числені претензії і відкрито говорять про наявність корупційних схем. Прозвучали пропозиції колективного звернення до правоохороних органів з проханням перевірити роботу Держемагенства у Кіровоградській області, вільні землі роздавати через торги і аукціони, дотримуватися законів України в частині співпраці і узгодження своїх рішень з сільськими радами, про припинення зловмисного затягування видачі дозвільних документів на законний обробіток землі і т.д.

Приємно, що нарікання сільських голів та аграріїв району звучать в унісон зі словами голови обласної ради О.Чорноіваненка, який звернувся до прокурора Кіровоградської області Анатолія Коваленка під час його представлення: "Я сподіваюсь, що Анатолій Іванович разом з усіма працівниками прокуратури зробить все необхідне, щоб врешті-решт подолати корупцію в сфері земельних відносин. Через затягування з вирішенням питань у земельній сфері бюджети всіх рівнів втрачають до 100 мільйонів гривень. Я вдруге прошу всіх прокурорів, які тут присутні і знають, що робиться в районах, прошу, щоб ви діяли відповідно до закону, не зважаючи на посади тих, хто замішаний у корупційних діяннях у сфері земельних відносин",- зазначив голова обласної ради.