Новини України

На полях неоголошенної війни

Сьогодні ввечері терористичне угрупування намагалось здійснити спробу прориву з міста Лисичанськ Луганської області.

За наказом Головнокомандувача Збройними Силами колона бронетехніки бандформування  була розбита: три бронемашини знищено, 23 бойовика взято в полон, в тому числі й поранений ватажок.

Серед полонених є представники чеченської національності. Всі бойовики мають російське громадянство.

Триває звільнення від бойовиків міста Рубіжне Луганської області.

Збройні сили України заблокували місто Рубіжне – Глава держави

Президент України Петро Порошенко в ході вечірньої розмови з Федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель зазначив: українська сторона готова забезпечити все необхідне для діяльності міжнародної комісії у проведені всебічного розслідування катастрофи літака «Малайзійських авіаліній».

Глава держави наголосив, що терористи продовжують перешкоджати проведенню належного розслідування. Брутальне поводження бойовиків із тілами загиблих, серед яких 80 дітей, їх переміщення з місця трагедії доводить, що ці аморальні знущання проводяться з метою знищення доказів. Президент переконаний, що дії терористів мають отримати міжнародну оцінку та відповідну реакцію цивілізованого світу, а саме так звані «ЛНР» та «ДНР» повинні бути визнані терористичними угрупуваннями.

В ході розмови Петро Порошенко повідомив, що попри супротив терористів, сьогодні українські збройні сили заблокували місто Рубіжне Луганської області і зараз триває його звільнення від бойовиків.

Він також зазначив, що українська армія не зважаючи на опір бойовиків, які продовжують отримувати високоточну зброю та важку техніку з Росії, продовжує наступ та звільняє від цієї навали територію держави, відновлюючи порядок та життєдіяльність в містах і селах України.

Припинення постачання терористам важкої техніки та зброї через кордон - є ключовим завданням - Президент України

Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову із Федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель, в ході якої поінформував про поточну ситуацію на Донбасі та зусилля України для організації максимально прозорого та ефективного міжнародного розслідування терористичного акту, наслідком якого став збитий літак «Малазійських авіаліній» та загибель сотень людей.

Глава держави наголосив, що Україна разом з міжнародним співтовариством має дати рішучу відсіч міжнародному тероризму та зупинити тих, хто направляв терористів, забезпечував їх зброєю і продовжує їх підтримувати.

«Факти мародерства, крадіжок кредитних карток, особистих речей, те як терористи поводяться з тілами загиблих виходить за рамки людської моралі» – наголосив Петро Порошенко. Ангела Меркель підтвердила, що такі дії є неприпустимими.

Співрозмовники погодились, що припинення постачання терористам важкої техніки та зброї через російсько-український кордон - є ключовим завданням. Режим моніторингу і верифікації під контролем ОБСЄ як на пунктах пропуску, так і вздовж кордону є критично важливим.

Петро Порошенко та Ангела Меркель домовились і надалі бути в прямому контакті для координації дій.