У день покровительки всього роду козацького Пресвятої Покрови українці відзначають День захисника України та День українського козацтва.

Ці знаменні дати нерозривно пов’язані між собою, символізують зв'язок поколінь, давню історичну традицію, прагнення вільно жити на власній землі. З дідів-прадідів  українці мріяли про  незалежність, а виборовши її у 1991 році, продовжують захищати і відстоювати свої кордони донині.

Сьогодні кращі наші сини пліч-о-пліч боронять українську землю, відстоюючи її цілісність. Ми з гордістю говоримо про нашу армію, про тисячі справжніх чоловіків, які стали на захист кордонів України.

Біля пам’ятника «Борцям за Волю і Незалежність України» напередодні свят відбувся мітинг, в якому взяли участь керівництво району, працівники апарату районної ради та районної державної адміністрації, громадськість Світловодщини.

Хвилиною мовчання перед пам’яттю і подвигом славних синів України – героїв славних козаків, визволителів у роки Другої світової війни, героїв небесної сотні і героїв АТО розпочалися урочистості з відзначення Дня захисника України та Дня українського козацтва.

З вітальним словом до присутніх звернулися голова районної ради Роман Домбровський та заступник голови райдержадміністрації Володимир Похілов, Олесь Неділя зачитав власного вірша, а Лариса Сачевська, начальник відділу освіти, молоді та спорту, передала Ільїній Дар’ї Дмитрівні обереги для воїнів, які власноруч зробили учні шкіл  Світловодського району.

Ми вміємо бути героями, ми вміємо бути патріотами, але ми не вміємо бути повністю щасливими. Україна живе мрією про мир. Як же хочеться, щоб якомога швидше всі наші негаразди залишилися на сторінках історії. І ми з гордістю промовляли – Слава Україні!

Такими словами ведуча урочистостей Катерина Бутенко закінчила урочистий мітинг.