28 червня, в День Конституції України, за участю народного депутата України Олеся Довгого, голови Світловодської районної ради Романа Домбровського, депутатів райради, працівників районної державної адміністрації, учасників антитерористичної операції, громадськості Світловодщини, було  відкрито пам’ятник «Борцям за волю та незалежність України», який було споруджено з метою вшанування пам’яті героїв, які борються і віддають своє життя за незалежність нашої Батьківщини на сході України.

Перед учасниками мітингу виступили Олесь Довгий – народний депутат України, Роман Домбровський – голова районної ради, Сергій Твердовський – голова районної державної адміністрації, Дар’я Ільїна - голова Громадської організації воїнів АТО «Іволга», депутат обласної ради.

Нехай сьогодні пам’ятник «Борцям за волю і незалежність України» стане нагадуванням кожному з нас про героїв, які виборювали і сьогодні продовжують виборювати незалежність нашої Держави – щодня, щохвилини, навіть ціною свого здоров’я, свого життя.