14 жовтня в нашій країні відзначається День Захисника України – свято, що увібрало в себе багаті й славні козацькі традиції, мужність і героїзм оборонців та визволителів рідної землі впродовж усієї багатовікової української історії.

Це свято, згідно Указу Президента, відзначається в українському суспільстві в день великого православного свята – Покрови Пресвятої Богородиці. Саме Свята Покрова здавна була захисницею українського козацтва, а тепер і Українського війська.

Напередодні  свята, 13 жовтня 2020 року , біля пам’ятника Борцям за волю та незалежність України  відбулися урочистості з нагоди вшанування захисників України.  В мітингу взяли участь:  голова Світловодської  районної ради Роман ДОМБРОВСЬКИЙ,  голова Світловодської районної державної адміністрації  Віктор СЕЛИЧ,  голова  спілки ветеранів війни, учасників АТО/ООС "Іволга",  депутат  Кіровоградської обласної ради Дарія ІЛЬЇНА, члени  родин загиблих учасників АТО/ООС, військовий  комісар Світловодського об’єднаного міського військового комісаріату  підполковник Микола ГРІНЧЕНКО,  учасники АТО/ООС,   апарат районної ради та державної адміністрації, волонтери  та громадськість.

Хвилиною мовчання присутні  вшанували пам’ять побратимів, земляків, загиблих на полі бою, тих, кого не дочекалися додому рідні, хто поклав своє життя заради захисту України.

Керівники району у своєму виступі з нагоди свята Покрови Пресвятої Богородиці та Дня захисника України відмітили, що ці два свята тісно пов’язані між собою та уособлюють мужність і героїзм захисників України на всіх етапах її історії. Подякували усім захисникам України за їх мужність, звитягу, героїзм та побажали доброго здоров’я, довгих років життя, миру, щастя, сімейного затишку, Божого благословення!

Очільники району відзначили захисників України відзнакою Кіровоградської області «За мужність і відвагу» та грамотами районної державної адміністрації та районної ради за виявлені під час захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України вірність військовій присязі і незламність духу та до Дня захисника України.

Впродовж заходу  вокальні колективи районного будинку культури «Мрія» і «Відлуння» привітали присутніх святковим концертом.

Нині Україні потрібні справжня козацька сила, патріотизм повстанців та щире прагнення миру нинішніх бійців, які захищають державу від ворога.  Слава захисникам України! Слава Україні!