Моя найкраща в світі сторона, чарівна, неповторна Скельова

Не зраджуючи традиції, яка була започаткована сільським головою  Сергієм Могильним, ще дав’ять років тому, 27 липня  Велика Скельова святкувала День села.  У центрі села цього  дня було багатолюдно. Свято зібрало всіх, кому село є дорогим,  хто тут народився, живе, працює чи просто приїздить в гості. Тут радо зустрічали гостей, які приїхали з сусідніх сіл: Павлівка, Вільне, Озера, Миронівка,  з міста Світловодська, Кременчука та із селища Омельник. Зала будинку культури ледь уміщала усіх бажаючих.

Свято розпочали учні сільської школи Богошура Леоніла, Юріна Світлана, Донченко Данило, Тягній Софія поетичними рядками, які присвячувались красивому, квітучому селу, його людям: скромним, працьовитим,  які є окрасою та гордістю села.  Вони не звикли до слави, але результатом саме їх щоденної праці є те, що село не зникло з карти України, а живе і розквітає.

Немало добрих слів про односельчан та небайдужих людей, які роблять усе, щоб село процвітало сказав  сільський голова Сергій Могильний. Він наголосив, що така згуртованість і є тією силою, яка допомагає розбудовувати та розвивати село. За активну участь у житті громади та з нагоди відзначення Дня села від виконавчого комітету, депутатів сільської ради Сергій Оникійович вручив подяки Народному депутату України Олесю Довгому, голові районної ради Роману Домбровському, обласному депутату Володимиру Кириченко, районним депутатам Олегу Медянику та Тетяні Адактуєвій.  Відзначили також Валерія Шевченка,  Володимира Гонця, Олександра Панченка, Івана Хрієнка,  Віктора Бурлаку, Олександра Бобика, Олександра Покору, Олександра Яременка, Владислава Петрова, Володимира Петрова, Яну Швець, Олександра Швеця, Наталію Бут, Василя Горобця, Олега Пронічева.

В свою чергу вони привітали скельовчан зі святом, побажали громаді наснаги та розвитку, благополуччя, щастя, завірили, що вони завжди, як і раніше, будуть допомагати  у вирішенні нагальних проблем села. Гості свята прийшли на свято з подарунками та вручили їх сільському голові. Голова обласної ради Олександр Чорноіваненко та депутатський корпус обласної ради надіслали вітального листа, якого зі сцени зачитала Світлана Буйлук.

Свято продовжилось врученням подарунків  номінантам.

Першою, в номінації «Найстарший житель», нагороджено Гливу Віру Миколаївну 1927 року народження. Номінація «Наймолодший житель» дісталась дівчинці Євгенії, яка з’явилась на світ у сім’ї Олени Артеменко та Олександра Філіна. З діамантовим весіллям привітали родину Куленко Івана Петровича та Лідії Василівни. Ханову Розу  Фаритівну привітали з ювілейним днем народження. Пащенко Надія Григорівна  нагороджена в номінації        «Майстер прекрасного». Родина Швець Віктора Івановича та Людмили Петрівни по праву отримали номінацію «Добрий господар». Миколу Степановича та Віру Констянтинівну  Жиглатих, які не байдужі до квітів, номіновано, як «Найкращий квіткар». В номінації «За багаторічну сумлінну працю» нагороджено ветеринарного лікаря Савенко Ларису Василівну.

Пишаються жителі села та шанобливо ставляться до людей старших за віком, чиї голови вкриті сивиною,  руки мозолями, життєва мудрість є повчальною для молодшого покоління.  Тож з привітальним словом, від старшого покоління  свято продовжили голова ветеранської організації Нікушкіна Варвара,  Шакірова Людмила,  Нікітенко Ганна.  Від імені молоді з вітаннями звернулись Попруга Єлизавета, Сиченко Максим, Бугайченко Алла. Наймолодші жителі села Глива Надія та Роман,  Пахомова Віроніка, Хрієнко Сергій, Артеменко Аріна, Демидчук Ангеліна,  Левченко Степан, Камінські Дмитро та Артем, вихованці дитячого садочка «Сонечко» теж привітали  присутніх  зі святом і розповіли про те, ким вони мріють  стати , щоб прославити рідне село. За традицією до Меморіального комплексу загиблим односельчанам у другій світовій війні поклали квіти представники всіх поколінь Нікушкіна Варвара,  Демидчук Ангеліна,  Бугайченко Алла.

Свято продовжилось концертом гурту «Крутий заміс» з міста Чигирин, які виконали авторські пісні в стилі козацький фольк-рок.

Всі бажаючі фотографувались біля   трьох  фотозон,  які було створено у фойє сільського будинку культури Надією Скринько та Світланою Буйлук. В сільській бібліотеці можна було ознайомитись з книжково – ілюстративною виставкою  «Село моє - моя колиска», яка буде діяти до 16 серпня.  На шкільному стадіоні  сільську дітвору чекав приємний сюрприз, прогулянка на конях від приватного підприємця Сергія Павленка.

Жителів та гостей свята частували смачними стравами, які приготували вмілі господині: Наталія Донченко, Глива Надія, Гонець Світлана, Кириченко Валентина,  Буйлук Світлана, Скринько Надія, Крайник Людмила, Богошура Вікторія, а також сирною продукцією від Олега Медяника. А потім, до півночі,  були танці  під запальну, гучну живу музику. Це чудове свято відбулося на славу та подарувало усім присутнім гарний настрій та радість.

Скринько Надія - завідуюча сільською бібліотекою