В суботу, 7 вересня,  жителі Вільного Павлівської сільської ради святкували 100-річчя з дня заснування свого села. Ініціатором і головним організатором свята був депутат Світловодської районної ради Кирилов Ігор Ярославович.
З самого ранку линули мелодії над селом, були організовані розваги для дітей. Люди з’їхались з різних куточків, щоб згадати дитинство, юність, поділитись думками, розповісти про себе.
Привітали громаду села, її місцевих жителів та гостей, які зібралися на святі, голова Світловодської районної ради Роман Домбровський, заступник голови районної державної адміністрації Володимир Похілов.  Яке свято без подарунків? Очільники району подарували Вільнянській школі два ноутбуки.

Сільський голова Микола Панасенко привітав громаду і вручив подяки спонсорам та організаторам заходу. Подяку отримала Хрієнко Надія Григорівна, Кирилов Ігор Ярославович, Булаєнко Юрій Миколайович та інші.
День села – особливе свято, яке об’єднує всіх хто любить своє село, тих людей, чиєю працею воно створювалось. В цей день згадали усіх, хто захищав село, піднімав з руїн, хто сьогодні захищає в зоні АТО.
Музичні вітання дарували присутнім учасники художньої самодіяльності районного будинку культури.
Свято проходило весело, панувала атмосфера злагоди , відчувалося, що День села – це свято єднання. Саме в такі моменти особливо відчувається любов і гордість за свою малу батьківщину, охоплює відчуття єдиної родини.
З кожним роком с. Вільне стає більш затишним і комфортним. Усі здобутки громади були б неможливими без відданої праці щирих, гостинних, щедрих і талановитих жителів, які своєю самовідданою працею й теплом сердець примножують його славу, зберігають традиції та передають у спадок прийдешнім поколінням.
Нехай і надалі село процвітає, народжуються і підростають діти, спокійно і захищено почуваються люди похилого віку.