28 серпня, напередодні Дня пам’яті захисників України, біля пам’ятника Борцям за волю і незалежність відбувся мітинг-реквієм, на якому вшанували пам’ять загиблих за суверенітет і територіальну цілісність України.

У мітингу взяли участь голова Світловодської районної ради Домбровський Роман Васильович, голова Світловодської районної державної адміністрації Селич Віктор Анатолійович, голова громадської організації «Спілка ветеранів війни, учасників АТО/ООС  "Іволга", депутат Кіровоградської обласної ради Дарія Дмитрівна Ільїна, члени родин загиблих учасників АТО/ООС, учасники АТО/ООС, апарати  районної ради та районної державної адміністраціїю

Боротьба українського народу за незалежність тривала багато століть. Національна пам'ять українців зберігає спомини про подвиги та жертовність наших борців на цьому важкому, политому українською кров'ю шляху до самостійності. Відзначення Дня пам’яті захисників України – результат трагічної події під час російсько-української війни – проведення Іловайської операції, під час якої відбувся потужний прорив української групи військ з оточення, завдяки неймовірному героїзму та сміливості наших земляків. Під час операції загинула найбільша кількість українських воїнів, що стало великою трагедією для нашої країни. За весь час проведення АТО/ООС  загинули більше 9900 осіб, пам'ять яких щорічно вшановується 29 серпня.

Символом Дня пам’яті захисників України став соняшник. Адже трагічні події Іловайської операції відбулися на полях квітучих соняхів, під якими і полягли наші вояки, поклавши своє життя за свободу і щасливе майбутнє України.

Під час мітингу-реквієму Роман Васильович звернувся до присутніх зі словами про важливість вічної пам’яті хоробрих захисників нашої країни, яких, як наголосив голова Світловодської районної ради, було чимало за всю нашу історію. Він закликав жителів району шанувати українську символіку, мову та берегти здобутки наших земляків, які довелося тяжко відвойовувати.

Під час хвилини мовчання всі присутні схилили голови, вшановуючи пам’ять загиблих, а біля серця в кожного з них горів соняшник…

Рідні загиблих зі сльозами на очах тримали портрети загиблих синів, братів, чоловіків і татусів, які поклали життя на вівтар свободи та незалежності.

Керівники району висловили шану матерям, які виховали справжніх героїв, пам’ять яких назавжди викарбувана в історії нашої держави, імена яких назавжди залишаться на вустах українців.

Присутні на мітингу поклали  квіти до пам’ятника Борцям за волю та незалежність і запалили  лампадки, вшановуючи славетних синів України – захисників самостійності, територіальної цілісності та суверенітету нашої Батьківщини.