Бюро правової допомоги в Світловодську

18.08.2016 року відбулась презентація з нагоди відкриття Світловодського бюро правової допомоги. У заході висвітлювались основні завдання бюро правової допомоги, а саме: правопросвітницька діяльність, надання безоплатної первинної правової допомоги:, забезпечення доступу до безоплатної вторинної правової допомоги, забезпечення доступу до електронних сервісів Міністерства юстиції.

В презентації взяли участь: директор Олександрійського МЦ з надання БВПД Руденко Анатолій Миколайович, начальник відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної правової допомоги Світановський Володимир Богданович, голова Світловодської районної ради Домбровський Роман Васильович, керівники органів державної влади.

Бюро правової допомоги є самостійним відділом місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, основними завданнями якого є:
1) правопросвітництво у територіальних громадах;
2) надання безоплатної первинної правової допомоги;
3) забезпечення доступу до безоплатної вторинної правової допомоги;
4) надання безоплатної вторинної правової допомоги (крім захисту);
5) забезпечення доступу до електронних сервісів Міністерства юстиції.

Бюро відповідно до покладених на нього завдань:
- регулярно розповсюджує інформацію у сфері захисту прав, свобод і законних інтересів громадян;
- проводить тематичні семінари, лекції, зокрема у навчальних закладах, закладах позашкільної освіти, в закладах післядипломної освіти, навчально-виховних закладах для дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування з метою підвищення правової свідомості, культури та освіченості населення;
- здійснює особистий прийом та облік осіб, які звертаються до Бюро для отримання безоплатної первинної правової допомоги та безоплатної вторинної правової допомоги , роз’яснює положення законодавства у сфері безоплатної правової допомоги та порядок отримання правової допомоги;
- надає правову інформацію, консультації і роз’яснення з правових питань;
- забезпечує складення заяв, скарг та інших документів правового характеру;
- забезпечує роботу мобільних консультаційних пунктів;
- забезпечує прийом заяв про надання безоплатної вторинної правової допомоги, їх реєстрацію та передання до відділу організації надання безоплатної вторинної правової допомоги та роботи з адвокатами місцевого центру на паперових та / або електронних носіях, надає допомогу у складанні таких заяв;
- забезпечує надання доступу до комп’ютерів з відповідним програмним забезпеченням, за допомогою яких особа може отримати доступ до електронних сервісів Міністерства юстиції; надає консультації, роз’яснює правила пошуку та порядок отримання відомостей із зазначених сервісів.

За отриманням правової допомоги мешканці м.Світловодська та Світловодського району вже з першого вересня можуть звертатися за адресою:
м.Світловодськ, вул. Куйбишева -13А