Кіровоградщина готова до надзвичайних ситуацій.

Про стан справ у Кіровоградській області поінформувала заступник голови облдержадміністрації Віта Атаманчук.
За її словами, в області посилено контроль за готовністю захисних споруд цивільного захисту: на обліку перебуває майже 900 таких об’єктів, з них готові та обмежено готові до укриття населення 690, вживаються подальші заходи щодо їх приведення до належного стану. Окрім того, з урахуванням досвіду Луганської області голів райдержадміністрацій та міськвиконкомів зобов’язано активізувати роботу із приведення в належний стан підвальних приміщень житлових будинків, як найпростіших укриттів.
Перевірено готовність до використання обласної системи сповіщення, встановлено та приведено у готовність автоматизовану телефонну інформаційну систему для передачі повідомлень по телефонним лініям міських АТС, додатково сигнали оповіщення доводяться через телеканал "Кіровоград", радіо "Скіфія-центр" та 9 FM-радіостанцій. Окрім того виготовлено навчальний фільм стосовно дій населення у разі виникнення надзвичайних ситуацій "Варто знати кожному", який щодня транслюється в ефірі усіх місцевих телерадіокомпаній. Виготовлено та вже поширюється більше 400 тисяч примірників однойменної пам’ятки. З 2 по 4 лютого в навчальних закладах області планується проведення занять на тему "Дії у разі загрози та виникнення надзвичайної ситуації".
Голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Сергій Бочковський високо оцінив роботу кіровоградських рятувальників та місцевих органів виконавчої влади та зазначив, що передовий досвід Кіровоградщини буде впроваджуватися і в інших регіонах України.
По завершенні обговорення ситуації у регіонах Голова ДСНС України дав доручення включити до складу оперативних груп фахівців будівельної та енергетичної галузі, фахівців у сфері житлово-комунального господарства цілодобового чергування, підготувати резерв автобусів та відпрацювати безпечні маршрути для можливої евакуації мирного населення з небезпечних районів.