Державні посилання

 

 

 

 

ДЕРЖАВНИЙ ФОНД РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ

 

http://regionet.org.ua/en/Posibnuk_donorski_ta_investutsiyni_resyrsu_v_sferi_regionalnogo_rozvutky__1247.html#page_title

 

Підтримка політики регіонального розвитку в Україні.  EuropeAid/132810/C/SER/UA

 

Корисна інформація

Арсеній Яценюк - це перший крок на шляху до адресності та монетизації пільг

29.12.2014 | 03:10

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін і визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» (№1577). «Це предмет доволі складного компромісу - перший етап оптимізації пільг», - сказав, представляючи законопроект в Парламенті Прем’єр-міністр України АрсенійЯценюк.

Арсеній Яценюк повідомив, що цим законом чисельність Генеральної прокуратури України в 2015 році скорочується з 20 до 15 тисяч.

Окрім того, скасовується вихідна допомога при виході на пенсію прокурорам, «а при звільненні з прокуратури отримують допомогу, як і всі інші працівники на державній службі».

Передбачено також скорочення чисельності працівників органів внутрішніх справ на 20 тисяч - з 172 до 152 тисяч.

При цьому, наголосив Арсеній Яценюк, фінансування як Міністерства оборони, так і Міністерства внутрішніх справ і Національній гвардії залишається в межах, визначених проектом закону про Державний бюджет: «Тому що мова йде про Національну гвардію, Збройні Сили».

«Загальний обсяг видатків на національну безпеку і оборону - до 90 мільярдів гривень. Це безпрецедентна цифра, з яких 6 мільярдів – це державні гарантії для підприємств військово-промислового комплексу на придбання і виготовлення, ремонт зброї», – підкреслив Глава Уряду.

Що стосується максимальних розмірів заробітної плати, Глава Уряду наголосив: «Ми передбачаємо, що в 2015-му кризовому році, в складному році для всієї країни максимальний розмір заробітної платні працівникам державних органів і бюджетних установ не буде перевищувати 7 мінімальних заробітних плат. У тому випадку, якщо органи державної влади здійснюють заходи по оптимізації і скороченню своєї чисельності, то такий розмір не може перевищувати 10 розмірів мінімальних заробітних плат».

Ця норма не розповсюджується на учасників антитерористичної операції, на Національне антикорупційне бюро та Національне агентство з питань запобігання корупції.

Цей законопроект також встановлює обмеження розміру заробітної платні для працівників державних компаній -  на рівні не більше 10 мінімальних заробітних плат, «за винятком об'єктів державної власності, які представляють стратегічний інтерес для безпеки і оборони України, тобто за виключенням стратегічних підприємств, перелік яких визначений Кабінетом Міністрів». Рівень заробітних плат у всіх державних компаніях буде оприлюднено.

Він повідомив, що з урахуванням економічної ситуації за результатами 1 півріччя 2015 року Кабінет Міністрів України затвердить порядок індексації заробітної плати, грошового забезпечення, пенсійних та соціальних виплат.

Під час обговорення законопроекту відбувалася дискусія стосовно необхідності ліквідації методичних кабінетів відділів освіти: «Прийняли наступне рішення - обласним державним адміністраціям та органам місцевого самоврядування оптимізувати мережу методичних кабінетів в галузі освіти та скорочення видатків на їх утримання».

Глава Уряду повідомив, що всі норми щодо закону України про освіту залишаються незмінними. Так, зберігаються всі норми щодо вступу до навчальних закладів поза конкурсом. Безкоштовним харчуванням у професійно-технічних училищах будуть забезпечуватися діти-сироти, діти-інваліди, діти, позбавлені батьківського піклування, а також діти з малозабезпечених сімей. І Уряд визначить відповідний порядок.

Було прийнято рішення залишити положення про харчування для хворих у закладах охорони здоров'я без змін : «Це сотні мільйонів видатків, які все одно треба фінансувати».

Що стосується пільгового проїзду, то після обговорення законопроекту з парламентською коаліцією напрацьований наступний механізм: «До 1 червня 2015 року пільговий проїзд залишається без змін. З 1 червня 2015 року ця пільга надається: інвалідам 1 і 2 групи, дітям-інвалідам, дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, учням із малозабезпечених сімей та осіб, які їх супроводжують і які супроводжують інвалідів 1 групи і учасникам бойових дій».

За законом, пільги для осіб, віднесених до 1-2 категорії, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи, надаються без урахуванням доходів. Санаторно-курортне лікування надається особам, віднесеним до 1 категорії постраждалих внаслідок чорнобильської катастрофи.

«Це предмет доволі складного компромісу - перший етап оптимізації пільг. Нам потрібно переходити на адресність і монетизацію пільг. Сподіваюся, що ми з Парламентом обов’язково це приймемо», - підкреслив Арсеній Яценюк.

Глава Уряду наголосив, що даний закон – «це не ті радикальні зміни, які ми могли провести, але це хоча би принаймні перший крок»: «Він дасть можливість рухатися в питанні оптимізації пільг».

 

http://www.kmu.gov.ua/img/1x1.gif

 

Повернутись