Державні посилання

 

 

 

 

ДЕРЖАВНИЙ ФОНД РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ

 

http://regionet.org.ua/en/Posibnuk_donorski_ta_investutsiyni_resyrsu_v_sferi_regionalnogo_rozvutky__1247.html#page_title

 

Підтримка політики регіонального розвитку в Україні.  EuropeAid/132810/C/SER/UA

 

Корисна інформація

Звіт голови 2019 рік

Шановні колеги – депутати.

Шановні жителі Світловодщини.

Відповідно до статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» я, як голова районної ради, вношу на розгляд сесії звіт про свою діяльність за 2019 рік.

Районна рада в 2019 році працювала згідно з планом роботи, дотримуючись повноважень, норм та процедур, що передбачені законодавством та Регламентом ради.

Минулий рік був насичений різноманітними подіями, заходами та рішеннями. Не все задумане вдалося реалізувати, але це ще один рік набутого досвіду та професійного росту. Зроблено багато, дякуючи усім причетним до цього: і районним депутатам, і сільським радам і їх головам, і райдержадміністрації, і ініціативній громадськості, яка приймає активну участь у житті наших громад та рад.

ПЛЕНАРНІ ЗАСІДАННЯ.

Основною організаційно-правовою формою роботи районної ради була і залишається сесійна робота, яка складається з пленарних засідань, засідань постійних комісій та узгоджується Президією.

Загалом, за звітний період було проведено 7 сесій районної ради. Розглянуто 93  питання, ухвалено  93 рішення, у тому числі щодо:

- затвердження районного бюджету, внесення змін та звіти про їх виконання –   11;

- земельних відносин, сільського господарства, екології  –  3;

- управління майном комунальної  власністі  –  12;

- затвердження районних Програм та внесення змін до них –  13;

- затвердження Положень, Статутів, Порядків та внесено змін до них – 5;

- інші  -   49.

БЮДЖЕТ.

Відкритість бюджету та бюджетного процесу є обов’язковою та однією з найголовніших умов функціонування демократичного суспільства. Якщо коротко охарактеризувати карту доходів бюджету району, то дохідна частина районного бюджету становить менше 50% від загальної суми надходжень.  Тягарем для бюджету є реверсна дотація, яка в цьому році становила 2505 тис грн.. Проте, навіть, в таких обмежених фінансових умовах, спільно з райдержадміністрацією та сільськими радами нам вдалося багато чого зробити. Зокрема, було  забезпечено стабільну і безперебійну роботу установ, що  фінансуються з районного бюджету і надають освітні, медичні, соціальні послуги. Забезпечено  функціонування  дошкільних навчальних закладів та закладів культури. Окрім цього, здійснюється фінансування соціально – орієнтованих програм. Зокрема, депутатами районної ради, згідно програми соціального захисту населення, надано допомогу мало захищеним громадянам, особам, які опинилися  в складних життєвих умовах, та іншим категоріям громадян виділено в сумі 83,7 тис. грн.

         За рахунок коштів районного бюджету учасники АТО/ООС( учасники бойових дій в зоні АТО, інваліди війни, інвалідність яких одержана під час безпосередньої участі в антитерористичній операції) мають додаткові пільги. Це одноразова матеріальна грошова допомога на лікування, вирішення матеріально-побутових питань учасникам АТО/ООС в розмірі 1,5 тис. грн.;  одноразова матеріальна допомога пораненим учасникам АТО/ООС, учасникам добровольцям у розмірі 2 тис. грн.; одноразова матеріальна допомога членам сімей загиблих учасників АТО/ООС, учасників-добровольців на поховання у розмірі 4 тис. грн.; одноразова грошова допомога членам сімей загиблих (померлих) під час проходження військової служби учасників АТО/ООС для встановлення надгробків у розмірі 10 тис. грн..;  компенсація витрат на харчування дітей учасників АТО/ООС; одноразова матеріальна допомога в розмірі 5 тис. грн.. військовослужбовцям, які вперше уклали контракт в особливий період, починаючи з 01.01.2018 року; придбання житла для учасників АТО, яким присвоєно звання Героя України, або нагороджені орденами «За заслуги», «За мужність», «Богдана Хмельницького», нагородження учасників АТО, дітей учасників АТО/ООС відзнаками та цінними подарунками, грошовими виплатами до міжнародних та державних свят.

         З районного бюджету учасникам АТО/ООС вже виплачено 76 тис.грн.. Так, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань отримало  12 осіб на загальну суму 18 тис. грн.(по 1500,00 кожному); матеріальну допомогу військовослужбовцям, які вперше уклали контракт –     5 осіб по 5 тис. грн.. кожному (25 тис. грн.); матеріальну допомогу до Дня Збройних сил України – 110 осіб (33 тис. грн.).

Завдяки коштам виділеним з державного бюджету та спів фінансуванню з районного було закінчено будівництво спортивного майданчика зі штучним покриттям у селі Григорівка, добудовано та відкрито Великоскельовську медичну амбулаторію, було побудовано та відкрито пам’ятник «Борцям за волю та незалежність України», закуплено автомобілі для Великоскельовської та Микільської медамбулаторій, придбано  обладнання для навчальних та медичних закладів району.

Також, згідно програм, районною радою виділялися кошти на ремонт палат в лікувальних відділеннях Світловодської ЦРЛ, підтримку діяльності правоохоронних органів, РДПЧ-17, органів виконавчої влади району.

На жаль, у цьому році на держаному рівні було призупинено виконання розпорядження КМУ від 10 липня 2019 р. № 500-р «Деякі питання розподілу у 2019 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій», що поставило під загрозу виконання важливих ремонтних робіт.

Зважаючи на це, районною  радою   було   направлено   листи    від   19.11.2019 р.   до Прем’єр-Міністра України №01-09-197/1 та від 19.11.2019 р. №01-09-196/1 до голови комітету Верховної Ради України з питань бюджету.

Участь у організації та проведенні заходів.

Від імені районної ради взяв участь у всіх заходах, що відбувалися згідно плану роботи, та відповідних запрошень, найбільш значущі з них:

 • засідання      Ради    регіонального     розвитку   Світловодщини.    Де

обговорювалося питання  «Підсумки економічного і соціального розвитку за 2014-2018 роки та стратегічні завдання щодо забезпечення сталого розвитку Світловодщини у 2019-2021 роках";

- виїзна сесія, засідання якої відбувалося на території Олександрівського району;

- участь в роботі засідань асоціації районних та обласних рад;

- членство в координаційній раді з питань місцевого самоврядування при голові Кіровоградської обласної  ради;

- Всеукраїнська акція «Майбутнє лісу – в твоїх руках»;

- участь у роботі басейнової  ради середнього Дніпра;

- організація та проведення конкурсу імені І.П. Рака;

- співпраця з Світловодським районним парламентом дітей;

- урочисті заходи з нагоди державних та професійних свят, значущих для території дат.

Організовано та проведено 3 засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування, 2 з яких були виїзними (смт. Олександрівка та м.Київ). Метою засідань було скоординувати діяльність ОМС району, РДА, в напрямку виконання бюджетів, підготовки закладів освіти до нового навчального року, забезпечення порядку і законності, вивчення передового досвіду реформування освітянської та медичної галузей, обговорення перспектив розвитку території з народним депутатом України Довгим О.С.

 Від імені районної ради підписано контракти з керівниками комунальних закладів зокрема:

 • Орловою Юлією Василівною – завідувачем  комунального    закладу

«Районний методичний кабінет» Світловодської районної ради Кіровоградської області;

 • Вовком Тарасом Васильовичем - директором  комунальної установи

«Інклюзивно-ресурсний центр»  Світловодської районної ради Кіровоградської області;

 • Шумейком    Романом   Леонідовичем  -  директором      комунальної   

установи «Світловодський районний центр із обслуговування закладів освіти» Світловодської районної ради Кіровоградської області.

УХВАЛЕННЯ ПРОГРАМ

Загалом у цьому звітному періоді функціонує 49 районних бюджетних програм за різними напрямками  діяльності.  Так цьогоріч було затверджено:

 • районну цільову програму національно-патріотичного виховання молоді на 2019-2021роки;
 • районну програму з локалізації та ліквідації карантинних організмів на території Світловодського району на 2019-2021роки;
 • районну цільову програму розвитку методичної служби на 2019-2023 роки;
 • районну програму розвитку та підтримки комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги Світловодської районної ради Кіровоградської області» на 2020 рік;
 • програма економічного і соціального розвитку Світловодського району на     2020 рік.

Продовжено реалізацію таких програм:

 • районна програма «Питна вода» на 2006-2020 роки;
 • районна програма поводження з непридатними та забороненими до використання пестицидами та агрохімікатами на 2008-2020 роки;
 • районна програма захисту сільських населених пунктів і сільськогосподарських угідь від шкідливої дії вод у Світловодському районі на період до 2010 рік та прогноз до 2020 року;
 • районна програма по реалізації в районі Національного плану дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини на період до 2016 року;
 • районна програма збереження історичної пам’яті про Перемогу у Великій Вітчизняній війні на 2011-2020 роки;
 •  районна цільова програма розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року;
 • районна цільова програма  «Вчитель» на 2014-2020 роки;
 • районна комплексна програма соціальної підтримки сімей загиблих учасників антитерористичної операції, військовослужбовців і поранених учасників АТО та вшанування пам’яті загиблих 2014-2020 роки;
 • програма будівництва та реконструкції котелень в закладах освіти в період 2015-2021 роки;
 • районна цільгова соціальна програма «Молодь Світловодщини» на 2016-2020 роки;
 • районна цільова соціальна програма «Шкільний автобус – 2016-2020 роки»;
 • районна  програма цивільного захисту Світловодського району Кіровоградської області на 2016-2020 роки;
 •  програма енергоефективності Світловодського району на 2016-2020 роки;
 • районна комплексна програма протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку на 2016-2020 роки;
 • програма загальнорайонних заходів, що фінансуються Світловодською районною радою на 2016-2020 роки;
 •  комплексна програма охорони навколишнього природного середовища в Світловодському районі на 2016-2020 роки;
 • районна екологічна програма «Ліси Кіровоградщини» на 2016-2020 роки;
 • програма сприяння розвитку громадського суспільства у Світловодському районі на 2016-2020 роки;
 • програма розвитку туризму у Світловодському районі на 2017-2022 роки;
 • районна програма підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» на 2016-2020 роки;
 • районна цільова програма розвитку фізичної культури і спорту на період до 2021 року;
 • районна програма санаторного оздоровлення ветеранів війни, інвалідів та членів сімей загиблих (померлих), визначених статтею 10 Закону України «Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту» на 2017-2020 роки;
 • програма ремонту та утримання автомобільних доріг;
 • районна програма розвитку дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти на 2017-2021 роки;
 • програма розвитку земельних відносин в Світловодському районі на 2017-2020 роки;
 • районна комплексна соціальна програма оздоровлення та відпочинку дітей Світловодського району на 2018-2022 роки;
 • програма формування позитивного міжнародного та інвестиційного іміджу Світловодського району на 2018-2020 роки;
 • районна програма розвитку агропромислового комплексу Світловодського району на 2018-2023 роки;
 • районна програма підтримки діяльності органів виконавчої влади на 2018-2020 роки;
 • програма зайнятості населення Світловодського району на 2018-2020 роки;
 • програма соціального захисту сімей, дітей та молоді у Світловодському районі на 2018-2022 роки;
 • програма інформатизації Світловодського району «Електронна Світловодщина» на 2018-2020 роки;
 • програма впровадження реформи децентралізації надання адміністративних послуг на 2018-2020 роки;
 • програма стимулювання населення, ОСББ та ЖБК до впровадження енергоефективних заходів шляхом відшкодування частини суми кредитів, залучених на придбання енергоефективного обладнання, котлів з використанням будь-яких видів палива та енергії (крім природного газу та електроенергії) та відповідного додаткового обладнання і матеріалів до них на 2018-2020 роки;
 • програма розвитку малого та середнього підприємництва у Світловодському районі на 2019-2021 роки;
 • цільова районна програма мобілізаційної підготовки, пов’язаної із виконанням військового обов’язку, призовом громадян району на строкову службу до лав Збройних Сил України та інших військових формувань на 2019-2023 роки;
 • цільова районна програма мобілізаційної підготовки, пов’язаної із виконанням військового обов’язку, призовом громадян району на строкову службу до лав Збройних Сил України та інших військових формувань на 2019-2023 роки.

         Внесено зміни та доповнення до наступних районних Програм:

 • програма економічного і соціального розвитку Світловодського району на     2019 рік;
 • районна  програма цивільного захисту Світловодського району Кіровоградської області на 2016-2020 роки;
 • районна програма підтримки діяльності органів виконавчої влади на 2018-2020 роки.

Було організовано регулярне слухання звітів про виконання Програм.

Що стосується виконання програми загальнорайонних заходів, що фінансуються Світловодською районною радою на 2016-2020 роки, хочу сказати наступне:

            відповідно до рішення районної ради № 70 від 22 квітня 2016 року «Про Програму загальнорайонних заходів, що фінансуються Світловодською районною радою на 2016-2020 роки», рішення № 468 від 14.12.2018 року «Про зміни до Програми загальнорайонних заходів, що фінансуються Світловодською районною радою на 2016-2020 роки», на 2019 рік був прийнятий кошторис зі змінами, а саме :

 • «Предмети, матеріали, обладнання та інвентар» - 40700,00 грн.

З них на сьогоднішній день витрачено 34865,00 грн. (живі квіти для поздоровлення ювілярів та вручення до грамот; ритуальні вінки для покладання та ін.).

 • «Оплата послуг (крім комунальних)» - 54200,00 грн.

Витрачено 43815,00 грн. (підвезення та публікації в газетах).

 • «Інші виплати населенню» - 13100,00 грн. :

Витрачено 12847,85 грн. (виплата винагород до Почесних грамот, виплата щорічної премії Рака вчителям). Вручено 33 Почесних грамоти.

 • «Інші поточні видатки» - 2000,00 грн.

Витрачено 2000,00 грн. (членські внески до Української асоціації районних та обласних рад).

 Слід відмітити, що з найактивніших депутатів при розгляді звітів районних Програм  є Мірошник А.М., Кирилов І.Я., Медяник О.Г.

         Саме прийняття різногалузевих Програм дає можливість у районному бюджеті передбачити кошти на вирішення того чи іншого питання, за цим стоїть соціальний захист нашого населення та розвиток територій. Ці документи визначають основні напрямки нашої спільної роботи.

ПРЕЗИДІЯ

Повноваженням голови районної ради є забезпечення роботи Президії як дорадчого органу. За звітний період проведено 7   засідань, на яких обговорено плани роботи районної ради, підготовки і проведення сесій, формування порядку денного, узгоджувались шляхи вирішення соціально-економічних та суспільно-політичних проблем.

Хочу подякувати всім членам Президії, які висловлювали свою точку зору, вносили певні пропозиції по вирішенню наболілих питань, що допомагало направити роботу районної ради у належне русло.

ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ

     Важливою складовою роботи районної ради є діяльність постійних комісій районної ради, які згідно статті 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» є органами ради, створеними для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради. Як показала практика, левова частка роботи з розгляду питань відбувається саме на засіданнях постійних комісій. Саме там опрацьовуються проекти рішень і програм, готуються відповідні висновки, рекомендації з усіх питань, які потім виносяться на розгляд сесії, здійснюється контроль за їх виконанням.

      Постійні комісії проводять свою роботу в тісній співпраці з керівництвом  РДА, управлінням фінансів райдержадміністрації, головними розпорядниками бюджетних коштів та органами місцевого самоврядування району. Присутність відповідальних осіб районної державної адміністрації, керівників районних підприємств, організацій і установ, виконавчого апарату районної ради на засіданнях комісій дає змогу депутатам отримати вичерпне роз’яснення з будь-якого питання, внести свої пропозиції та зміни до проектів документів.

В цілому організація роботи постійних комісій свідчить про те, що депутати районної ради у більшості налаштовані на цілеспрямовану, конструктивну працю. Засідання проводились відкрито і гласно. В ході роботи за звітний період було розглянуто на засіданнях постійних комісій районної ради 93 питання.   Тому, звітуючи сьогодні за рік роботи всієї районної ради, хочу відзначити роботу постійних комісій і їх керівників.

Постійна комісія районної ради з питань планування, бюджету, фінансів, приватизації, підприємництва та регуляторної політики (голова комісії – Грушка В.І.)

До складу комісії входить 6 депутатів. Депутати районної ради – члени цієї комісії,   є досить активними, завжди є кворум на засіданнях, яких  за звітний період відбулося  5.    Членами постійної комісії розглянуто 93 питання, 93 з яких внесено на розгляд сесій районної ради.

Пріоритетним напрямом діяльності постійної комісії є виконання районного бюджету, внесення змін до бюджету в частині розподілу вільних залишків, перерозподіл бюджетних асигнувань в межах розпорядників коштів. Крім того, комісією розглянуті та відпрацьовані всі цільові програми, прийняті районною радою, та інші питання, що стосуються соціально- економічного розвитку району.

Постійна комісія з питань законності і правопорядку, діяльності ради, депутатської етики, освіти, культури, охорони здоров’я, сім’ї і молоді, соціального захисту та засобів масової інформації (голова комісії – Кондратенко О.І.)

За звітний період проведено 5 засідань, на яких розглянуто 93 питання.

 До повноважень постійної комісії віднесено попередній розгляд питань  медицини, освіти, соціального захисту населення Світловодщини, здійснювали контроль і надання консультацій та роз’яснень депутатам районної ради щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

В жовтні місяці на постійній комісії депутати розглядали питання «Про притягнення директора КЗ «Павлівське НВО» Середенка Миколи Володимировича до дисциплінарної відповідальності». Середено М.В. дав пояснення стосовно даного інциденту, а також він погодився з тим, що з його вини перевезення дітей було здійснено з порушенням чинного законодавства. Депутати взяли активну участь у обговорені даного питання. Після обговорення вони вирішили внести на розгляд чергової сесії районної ради проект рішення «Про розірвання контракту з директором КЗ «Павлівське НВО» Среденком М.В.».

Також неодноразово розглядалося питання щодо роботи КУ «Світловодський районний ценр із обслуговування закладів освіти».

   Проведена комісією робота була професійною, насиченою та цікавою. Депутати детально вивчали питання, віднесені до компетенції комісії, тому хочу їм подякувати за небайдужість та плідну        роботу.

Постійна комісія з питань промисловості, транспорту, будівництва, зв’язку, енергозабезпечення, торгівлі, побуту, комунальної власності та розвитку населених пунктів (голова комісії – Долгов Ю.О..)

За звітний період комісією проведено 5 засідань, розглянуто 93 питання.

Члени комісії - представники різних політичних сил, представлених  у районній раді. Вони досвідчені, висококваліфіковані фахівці своєї справи, тому, вважаю, що комісія працює на високому професійному рівні.

Постійна комісія з питань агропромислового комплексу, екології та охорони природних ресурсів (голова комісії – Середа І.Я.)

За звітний період  постійною комісією здійснювався попередній розгляд питань сільського господарства, затвердження технічних документацій з нормативної грошової оцінки земель,   контролювався стан виконання районних програм.

ВИКОНАВЧИЙ АПАРАТ РАЙОННОЇ РАДИ.

 У підвищенні ефективності  діяльності  районної ради значну роль відіграє  її виконавчий апарат.

          Протягом року працівники апарату здійснювали організаційне, правове, інформаційне, аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності районної ради, забезпечували взаємодію з органами виконавчої влади, органами та посадовими особами місцевого самоврядування, надавали їм при необхідності консультативно-методичну допомогу. Слід зазначити злагоджену роботу виконавчого апарату ради та депутатського корпусу. Вони спільно працювали над підготовкою пленарних засідань та засідань постійних комісій, попередньо вивчали стан справ з обговорюваних проблем, відпрацьовували проекти рішень.

       Сьогодні маю приємну нагоду подякувати всім працівникам виконавчого апарату районної ради за відповідальність, наполегливість, ініціативність у виконанні службових обов'язків та забезпеченні належного здійснення районною радою своїх повноважень.

         Службовці  апарату районної ради постійно працюють над підвищенням професійного рівня.  У звітному періоді працівники виконавчого апарату районної ради  брали  участь у короткострокових семінарах на різну тематику. До участі таких семінарів долучалися і  депутати районної ради. 

З метою забезпечення  рівних можливостей громадян в Україні запроваджений  такий інститут  громадянського суспільства як громадські організації. Керівники громадських організацій  неодноразово  звертались  в районну раду за допомогою і знаходили  розуміння  у депутатського корпусу та  керівництва районної ради в питаннях проведення  відповідних заходів чи захисту прав  та  законних інтересів своїх підопічних.

Активно працюють відповідальні працівники виконавчого апарату районної ради з представниками засобів масової інформації, зокрема, з газетою «Світловодськ вечірній» та особисто головним редактором  - Тетяною Дроздовою.

ДІЛОВОДСТВО

       За звітний період до районної ради надійшло  280 листів від органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, підприємств та організацій різних форм власності, направлено на виконання та інформування організаціям і установам 155 документів. Виконавчим апаратом вжиті заходи по їх своєчасному виконанню. 

       Загальна кількість вихідної кореспонденції склала 210 листів.

    У цей  період мною, як головою районної ради,  видано 121  розпоряджень: з  питань основної діяльності районної ради – 35, з особового складу -46 та 40 – з адміністративно-господарської діяльності.

    

ЗВЕРНЕННЯ ГРОМАДЯН

Надзвичайно важливою ланкою діяльності районної ради і виконавчого апарату є робота зі зверненнями громадян. Хоча і визначено дні  прийому головою районної ради – кожен понеділок щомісяця, заступником голови – кожен четвер щомісяця, проте фактично ж прийом громадян проводиться щоденно, як не особисто, то в телефонному режимі.

            Зокрема, звернення громадян певною мірою забезпечують постійний зв'язок між керівництвом районної ради та мешканцями району, надають можливість через проблеми окремого заявника бачити проблему громади.

У районній раді чітко налагоджена систем­на робота зі зверненнями громадян, створені належні умови для реалізації права грома­дян на письмові та усні звернення. Усі письмові та усні пропозиції, заяви та скарги, що надходили до районної ради, приймались та реєструвались в журналі у день їх надходження та подавались на розгляд голові, після чого з відповідними резолюціями розсилались виконавцям.

Протягом звітного періоду до районної ради на особистий прийом до голови  ради надійшло 43 звернень,  з них – 2 - колективних  (44 підписа). Всі звернення розглянуті в установлені законом  терміни, на них надані пояснення або ж вчинено інші дії, пов’язані з вирішенням конкретних питань.  Так із 43  звернень 35 розглянуто та вирішено позитивно,  на 8 - дано роз’яснення.

У більшості випадків звернення стосувалися соціального за­хисту, житлово-комунального та дорожнього господарств, забезпечення законності та до­тримання правопорядку, працевлаштування, охорони здоров’я тощо. Статистика показує, що в основному на прийом до голови районної ради звертали­ся пенсіонери, ветерани праці, інваліди, малозабезпечені верстви населення. З 43 порушених у зверненнях питань, левову частину займають питання соціального за­хисту - 22  (призначення виплати со­ціальних допомог, перегляд розміру пенсій, надання матеріальної допомоги), сільського господарства – 7 (оформлення державних актів на землю, розрахунки за здані в оренду майнові та земельні паї, індивідуальне зем­лекористування). Продовжують турбувати людей і питання комунального та дорожнього господарств, благоустрою, водопостачання, опалення, газифікації будинків – 5, охорони здоров’я – 6, освіти – 3.   В період новітніх реформ медицини, освіти, процесу децентралізації людей найбільше турбують ці питання.  

За завітний період до депутатів районної ради з питання надання матеріальної допомоги звернулися 30 жителів району, та отримали              83,7 тис. грн.

         Особистий виїзний при­йом керівництва районної ради на території сільських рад завжди доповнювався відвідуванням тих чи інших установ (школи, дитячого закладу, тощо), з’ясуванням їх про­блем на місцях.

Головним у роботі зі зверненнями громадян є її результативність, тому районною радою і надалі будуть вживатися заходи, спрямовані на вдосконалення набутих та запровадження нових форм і методів роботи зі зверненнями громадян та організаційно-практичної роботи щодо посилення контролю за станом їх розгляду, підвищення персональної відповідальності керівників усіх рівнів за дотриманням законодавства.

ВЕБ – САЙТ РАЙОННОЇ РАДИ

Офіційний сайт районної ради, який запрацював у 2013 році, робить нашу роботу відкритою і прозорою, колегіальною і парт­нерською, звеличує Світловодщину у Інтер­нет-просторі, оперативно інформуючи про офіційні, позитивно-емоційні, добрі, знакові, урочисті, приємні події районного рівня. Сайт є важливим джерелом вивчення громадської думки і безпосереднього контакту з населен­ням, каналом аналізу і оцінки роботи ради.

 

ІНФОРМАЦІЙНІ ЗАПИТИ

Відповідно до вимог Закону України «Про доступ до публічної формації» у районній раді розроблено порядок подачі запитів на інформацію, їх форми.

За звітний період до районної ради надійшло чотири  інформаційних запити, на які  своєчасно надано відповіді. Запити стосувалися: надання інформацій щодо  прийняття відповідних рішень та діяльності районної ради. 

ШАНОВНІ КОЛЕГИ – ДЕПУТАТИ.

На найближчий час перед депутатським корпусом Світловодської районної ради  постають ще такі головні завдання: ухвалення  на 2020 рік районного бюджету і відповідних цільових програм, планування роботи районної ради на 2020 рік та впорядкування майнових відносин, участь в інвестиційних програмах і проектах та інші питання, пов’язані з життєдіяльністю громад району. Працювати є над чим та найголовніше, щоб ця праця була чесною і самовідданою. Без перебільшення скажу, що ми всі молимо Бога аби на всій території України запанував мир, а наші люди мирними подвигами захищали і прославляли рідну Землю.  

         Хочу подякувати всім депутатам районної ради, керівництву райдержадміністрації та сільським головам - за особистий внесок у розвиток місцевого самоврядування. Тільки об’єднавши  зусилля, на основі взаємної  довіри і відповідальності перед людьми, за підтримки територіальних  громад та кожного окремого виборця району ми забезпечимо вирішення найважливіших питань життєдіяльності району.   З упевненістю скажу, що місцеве самоврядування – надійний партнер і опора держави. Сильна громада – сильна держава.

Дякую всім за підтримку, за розуміння, конструктивні поради та критику. Закликаю всіх і надалі працювати з повною віддачею сил на благо жителів Світловодщини, щоб справи кожного з нас  стверджувались у нашому служінні народу.


       

Дякую за увагу.