Державні посилання

 

 

 

 

ДЕРЖАВНИЙ ФОНД РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ

 

http://regionet.org.ua/en/Posibnuk_donorski_ta_investutsiyni_resyrsu_v_sferi_regionalnogo_rozvutky__1247.html#page_title

 

Підтримка політики регіонального розвитку в Україні.  EuropeAid/132810/C/SER/UA

 

Корисна інформація

Звіт  голови  районної ради  Домбровського Р.В.  

про  роботу за період з  листопада 2015 року по листопад  місяць  2016  року

 

       Відповідно до ст. 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»   я, як голова районної ради, вношу звіт про свою діяльність за період з листопада 2015 року по листопад 2016 року.

         Районна рада працювала згідно з планом роботи, у межах Конституції України, чітко дотримуючись повноважень та норм, що передбачені діючим законодавством та Регламентом районної ради.  

           2016 рік став для всіх  українців  роком  реальних  змін та  випробувань.  Ми є свідками та учасниками руйнувань старої системи керівництва, децентралізаційних процесів.  Вже  декілька років ми всі живемо у стані «неоголошеної» війни, яка згуртувала жителів нашого району в спільному прагненні допомогти тим, кому довелось  захищати державу зі зброєю у руках.

Світловодщина завжди була та має залишитись районом стабільності та зваженості рішень, де живуть мудрі, виважені та працьовиті люди, які прагнуть зберегти мир і спокій у суспільстві. Саме тому, в період буремних суспільно-політичних змін,  нам вдалось досягти порозуміння, забезпечити порядок, безпеку та  нормальний режим роботи всіх державних установ, підприємств та організацій району. Безумовно, завдяки спільним зусиллям депутатського корпусу, органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, громадських організацій та громадськості.

           Відповідно до ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» районна рада проводить свою роботу сесійно.  Нагадаю, що депутатський корпус районної ради складається з 26 депутатів. Працює 4 постійні комісії.

          За звітний період проведено 14 сесій районної ради, 2 з яких були виїзними та проводилися на території  Великоскельовської та Іванівської сільських рад і мали на меті краще познайомити депутатів з проблематикою «малих» сільських рад, тож користуючись нагодою дякую за теплий прийом головам Могильному С.О. та Рубаненку А.А., а також депутатам райради закріпленим за цими територіями Середі І.Я. та Кириченку В.В..  Вцілому на сесіях розглянуто  143 питання, прийнято відповідні рішення, а саме :

з питань освіти, культури, фізичної культури та спорту –  23;

з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення – 17;

з питань економічного і соціального розвитку – 22 ;

з правових питань  та з питань діяльності ради – 39;

з питань бюджету – 29;

з питань агропромислового розвитку – 7;

з питань ефективного управління та використання майна спільної власності територіальних громад району – 6.

     

Проведено  34   засідання постійних комісій:

- Постійна комісія з питань планування, бюджету, фінансів, приватизації, підприємництва та регуляторної політики -  9 засідань;

- Постійна комісія з питань законності і правопорядку, діяльності ради, депутатської етики, освіти, культури, охорони здоров’я, сім’ї і молоді, соціального захисту  та засобів масової інформації   -   8  засідань;

- Постійна комісія з питань агропромислового комплексу, екології та охорони природних ресурсів -  9  засідань;

- Постійна комісія з питань промисловості, транспорту, будівництва, зв”язку, енергозабезпечення, торгівлі, побуту, комунальної власності та розвитку населених пунктів  -  8 засідань.

         Відвідування комісій депутатами було задовільним.

         Слід зазначити, що під головуванням голови райради було проведено              3 засідання  Координаційної ради з питань місцевого самоврядування. 1 засідання, що проводилося з метою вивчення управлінського досвіду  було виїзним на території  Глинської сільської ради. Дякую голові сільради Різаєву А.Т. за  теплу зустріч членів координаційної ради. Радою прийнято  12  рішень,  що мають за мету сконцентрувати зусилля органів місцевого самоврядування району на віри рішенні найбільш значущих проблем жителів.

         З метою роз’яснення  норм закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад»  головою райради було організовано та проведено зустрічі депутатів райради та сільських голів з експертами в галузі децентралізації.   До обговорень проблематики було залучено експертів Кіровоградського офісу реформ, успішну голову Омельницької територіальної громади, голову Полтавського регіонального відділення Всеукраїнської асоціації сільських і селищних рад Шереметьєву О.І., колег-депутатів Світловодської міської ради.

Для депутатів  було забезпечено можливість прийняти участь у Аграрному форумі за участю депутатів Верховної ради України, що проходив у                         м. Кропивницькому і стосувався найбільш значимих проблем галузі.

         Також було  забезпечено навчання під егідою Інституту політичної освіти та Української асоціації районної та обласних рад, що проводилося в різних містах України і стосувалося відточення професійних навиків депутатського корпусу. І надалі запрошую колег до підвищення кваліфікації у різних формах. Особисто я підвищував рівень своєї професійної компетентності під час участі в заходах, що організовувала Всеукраїнська асоціація районних та обласних рад та в інституті післядипломної освіти НАДУ.

         Наші депутати, зокрема Кирилов Ігор Ярославович, входять до спільних органів з Світловодською міською радою  -  наглядової  ради при центральній районній лікарні, що контролює надходження та використання благодійних внесків.

        В своїй діяльності районна рада чітко дотримується  Закону України «Про доступ до публічної інформації» і продовжує працювати  відкрито та гласно.  Всі проекти рішень та прийняті рішення, програми,  оприлюднюються  в Інтернет мережі на сайті http://svetlovodsk-rada.gov.ua/ в районній газеті «Вісті Світловодщини». Хід проведення сесійних засідань та постійних комісій також постійно висвітлюється в районній газеті та на  сайті. Кожен  бажаючий може ознайомитися детальніше із діяльністю районної  ради. В цьому році жителі району отримали можливість безпосередньо ініціювати розгляд тих чи інших питань районною радою через систему електронних петицій, яка впроваджена на сайті районної ради.

          Відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» за звітний період  до районної ради надійшло  14  інформаційних запитів,  один  депутатський запит та 6 депутатських  зверненнь.

         Відповідно до статті 40 Конституції України, Закону України «Про звернення громадян», Указу 2008 року №109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» забезпечується покращення та всебічний розгляд питань, які порушуються громадянами перед органами місцевого самоврядування.

          Упродовж  2016 року районною радою розглянуто 82  звернення:                    20  письмових  та 62 усних.     

Головою районної ради були проведені виїзні прийоми   громадян на території всіх сільських рад району, деякі з них були спільними з головою РДА. В цілому  громадяни скаржилися на пошкодження дротів ліній радіомовлення та телефонного зв’язку, скорочення співробітників пошти, не вирішення земельних питань, неефективну систему субсидій для населення. Багато питань стосувалося реформи освітньої та територіальної. Всі запитувачі отримали допомогу або роз’яснення. На запрошення сільських голів, з метою вирішення найбільш актуальних проблем,  головою районної ради відвідувалися сесії сільських рад. 

Районною радою було прийнято 5 рішеннь  щодо звернень до органів державної  влади, зокрема:

- Про звернення депутатів Світловодської районної ради  Кіровоградської області до Президента України П.Порошенка, Прем’єр-міністра України А.Яценюка, Голови Верховної Ради України В.Гройсмана з приводу фінансового забезпечення пільгового проїзду окремих категорій громадян;

 

-  Про звернення до Голови Верховної Ради України А.В.Парубія, народного депутата України О.С.Довгого, щодо розгляду та внесення змін до Бюджетного Кодексу України;   

- Про звернення до Голови Верховної Ради України А.В.Парубія, щодо освітньої і медичної субвенції із державного місцевим бюджетам та видатки на підготовку робітничих кадрів;

-      Про звернення до Прем’єр-Міністра України, Міністра внутрішніх справ України, Регіонального Сервісного Центру МВС України в Кіровоградській області;

            -   Про звернення до Голови Верховної Ради України Парубія А.В., Премєр-міністра України Гройсмана В.Б. щодо зниження тарифів на електричну енергію та природний газ.

                                                                  

                На контролі  районної ради знаходиться  38 діючих програми. З них : 

 -   9  програм у галузі  соціально-економічного розвитку, житлово-комунального господарства і будівництва ;

-     в  галузі сільського господарства, охорони природи – 9;

-     в  галузі охорони здоров’я, соціального захисту – 7;

-     у галузі освіти, культури, спорту – 13.  

      За  звітний період прийнято 15 районних програм, різних  соціальних напрямків, зокрема :            

     На 3-й  сесії 7  скликання від  22.12.2016 р.:

  • Програма економічного і соціального розвитку Світловодського району на

2016 рік ; (станом 01.11.2016 року профінансована на 601,1 тис.грн.)

     -  Районна  цільова соціальна програма «Молодь Світловодщини на 2016-2020 роки. (станом 01.11.2016 року профінансована на 30,9 тис.грн.)

      на  4-й  сесії 7 скликання від  14.01.2016 р.:

     - Програма соціального захисту населення Світловодського району на 2016-2018 роки. (станом 01.11.2016 року профінансована на  215,3 тис. грн.)

    

    на  6-й  сесії 7 скликання від  26.02.2016 р.:

     - Районна цільова соціальна програма «Шкільний автобус -2016-2020 роки; (станом 01.11.2016 року профінансована на 660 тис.грн)

     - Районна програма цивільного захисту Світловодського району Кіровоградської

області на 2016-2020 роки.

    на  8-й  сесії 7 скликання від 22.04.2016 р.:

     - Програма  енергоефективності Світловодського району на 2016-2020 роки;

     - Районна комплексна програма протидії злочинності, підтримання публічної безпеки і порядку на 2016-2020 роки;  (станом 01.11.2016 року профінансована  на 20 тис.грн)

      - Районна програма  інформатизації бібліотек Світловодського району на 2016-2018 роки;

      - Програма загально районних заходів, що фінансуються Світловодською районною радою на 2016-2020 роки. (станом 01.11.2016 року профінансована  на 23,2 тис.грн.)

    на  9-й  сесії 7 скликання від  03.06.2016 р.:

      - Районна програма  розвитку малого та середнього підприємництва у Світловодському районі на 2016-2018 роки;

      - Комплексна програма охорони навколишнього природного середовища в

Світловодському районі на 2016-2020 роки;

      - Районна екологічна програма «Ліси Кіровоградщини» 2016-2020 роки;

      - Програма впровадження реформи децентралізації надання адміністративних послуг на 2016-2017 роки. (станом 01.11.2016 року профінансована  на                  26,5 тис.грн.)

на  13-й  сесії 7 скликання від  28.10.2016 р.:

      - Про затвердження районної програми підтримки діяльності органів виконавчої

влади на 2016-2017 роки; (після  01.11.2016 року профінансована  на 130 тис.грн.)

      - Програма виконання заходів з енергозабезпечення, поліпшення матеріально-технічної бази, створення належннних умов для захисту інформації при казначейському обслуговуванні розпорядникі вта одержувачівбюджетних коштів в Світловодському управлінні Державної казначейської служби  України Кіровоградської області на 2016-2017 роки. (після  01.11.2016 року профінансована  на 15 тис.грн.)

          До  окремих  програм протягом року вносились зміни.

       Головою районної ради  було ініційовано прийняття   програми загально районних заходів, що фінансуються Світловодською районною радою на 2016-2020

роки, метою якої було забезпечення виховання місцевого патріотизму, пропагування історичної, культурної спадщини та соціального-економічного потенціалу району, проведення на території району загальнодержавних та районних свят, створення відповідного іміджу при налагодженні ділових та культурних зв’язків, популяризації геральдичної символіки району, зміцнення авторитету органів державної влади та органів місцевого самоврядування, підтримки територіальних громад району.

Було засновано спільну районну премію районної ради та райдержадміністрації «За високі досягненння у праці» розмір якої становив              2 мінімальні заробітні плати. В цьому році, до Дня незалежності України, премію отримали:

Скринько Надія Іванівна – завідуюча Великоскельовської сільської бібліотеки;

Даценко Юлія Василівна – завідуюча Григорівським дошкільним навчальним закладом «Ромашка».

       Водночас хочу відзначити, що  ряд затверджених програм не забезпечені належним фінансуванням, а деякі не фінансуються взагалі. Зокрема,  із названих    15 районних  програм підтримувались бюджетом тільки  9 або 60 %. Тому, враховуючи загальнодержавне соціально-економічне становище, виникає необхідність  проаналізувати доцільність існування програм, які не фінансувались, та  доручити їх головним розробникам подати відповідні пропозиції  на сесію районної ради.

         Ключовою програмою є, звичайно, Програма  економічного і соціального розвитку району.    

         Протягом 2016 року зусилля районної ради спільно з районною державною адміністрацією та органами місцевого самоврядування були направлені на вирішення конкретних питань розвитку економіки і поліпшення добробуту населення району. Як результат, в районі вдалось зберегти соціальний спокій та політичну стабільність, незважаючи на значну кількість непростих проблем.

 

Цей період проти відповідного періоду 2015 року характеризується:

  • зростанням середньомісячної заробітної  працівників бюджетної сфери  на 49%;

за рахунок збільшення  власних доходів місцевих бюджетів на 62,4 %;

  • зростанням середньомісячної заробітної плати в цілому по району на

126,5% за 6 місяців 2016 року ;

середня заробітна плата за січень – вересень становить 3417 грн.;

  • збільшенням валового збору зернових культур на 101, 2 %;
  • зростанням обсягів капітальних інвестицій на одну особу за січень-червень 2016 року – 4978,9 грн., що становить 292,8% (відповідно січень-чрвень 2015 року  - 1703,1);

Сьогодні Україна переживає нелегкі часи. Під загрозою опинилася територіальна цілісність та незалежність нашої держави. Однак будь-яка важка ситуація завжди приховує в собі ресурси, що можуть допомогти адаптуватися, мобілізуватися і знайти нові шляхи вирішення проблем.

      Наш район  не залишився осторонь тих подій з бюджету було виділено 80  тисяч гривень( рішення районної ради  № 87 від 03.06. 16)  на підтримку нашої підшефної військової частини № В 2304.

          На сесії районної ради було прийнято районну комплексну програму соціальної підтримки сімей загиблих учасників антитерористичної операції, військовослужбовців і поранених учасників АТО та вшанування пам’яті загиблих 2014-2020 роки .

        Метою програми є надання одноразової грошової допомоги учасникам АТО та членам їх сімей, у тому числі членам сімей в разі загибелі учасників АТО;

 - надання одноразової грошової допомоги громадянам, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів АТО;

 - надання учасникам АТО та членам їх сімей, у тому числі членам сімей в разі загибелі учасників АТО, комплексних медичних, психологічних та соціальних послуг;

 - забезпечення потреб у медичному обслуговуванні та підтримання рівня здоров’я учасників АТО, у тому числі шляхом залучання обласних лікувально-санаторних закладів, денних стаціонарів;

  - увічнення пам’яті загиблих героїв (у разі виявлення);

  - забезпечення надання необхідної всебічної допомоги громадянам, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення АТО (створення належних умов для тимчасового проживання, сприяння у відновленні всіх соціальних виплат, надання безоплатної правової допомоги, медичних та освітніх послуг, допомоги у працевлаштуванні).

      За 2016 рік звернулось 120  осіб учасників АТО за одноразовою допомогу, яким було виплачено кошти в сумі 180 тис. грн.

        Щорічно спільно з райдержадміністрацією районна рада займається  питанням  формування бюджету.

        Загалом станом на 01.11.2016 р. до районного бюджету  мобілізовано       12023,0  тис. грн., що становить 135,7 % до планових призначень та 162,4 % до показника 2015 року.

Галузь освіти профінансована в сумі:

 По загальному фонду  на 18783,6  тис. грн., що склало  83,6 % до річних призначень.

По спеціальному фонду  на 4061,2 тис. грн., що склало  64,5 % до річних призначень.

Галузь охорони здоров’я профінансована в сумі:

  По загальному фонду на 4391,2 тис. грн., що склало 79,2 % до річних призначень.

По спеціальному фонду на  2179,1 тис.грн., склало 99,4 % до річних призначень

 Галузь культури профінансована в сумі:

По загальному фонду  на 890,0 тис. грн., що склало   74,4% до річних призначень.

По спеціальному фонду  на 141,5 тис.грн. , що склало 98 % до річних призначень.

Заборгованість по захищених статтях станом на 01.11.2016р. відсутня.

 Світловодський район, як і більшість районів в області, є аграрним. Від ефективності роботи цієї галузі залежить  соціально-економічна ситуація в районі, робота переробних підприємств, рівень і якість життя населення. Основу агропромислового комплексу району складають 68 сільськогосподарські підприємства різних організаційно-правових форм господарювання та господарств населення. Незважаючи на всі фінансові негаразди, агропромисловий сектор продовжує стабільно працювати. За попередніми статистичними даними  очікується  збір доброго урожаю  по всіх сільськогосподарських  культурах , закладено  відповідну основу під урожай  2016 року.  В цьому році, вперше за багато років,  засіяно значний масив цукрових буряків ТОВ МАС-АГРО.

          Звичайно, робота районної ради не є бездоганною, є недоліки, недоопрацювання,  але ми відкриті, готові врахувати всі зауваження та пропозиції.

Шановні депутати, нам ще працювати до кінця 7 скликання певний період.    За цей час ми ще можемо зробити багато корисних позитивних справ , прийняти важливі рішення, які б  захищали права наших жителів. Хоча наш район в порівнянні з іншими районами області  невеликий, але  він для нас дорогий і  ми будемо докладати зусиль аби зберегти те, що надбали.

Децентралізація та реформа  місцевого самоврядування безперечно потрібна, але нова системи управління  має  бути такою, де головними є інтереси простого звичайного громадянина.

Дякую депутатському корпусу за підтримку під час прийняття найбільш важливих рішень. Ви, депутати, показали як має працювати злагоджений механізм представницького органу влади.

 

 

Голова районної ради                                               Р. Домбровський